Mecz zmarnowanych szans Linette. Miała cztery piłki meczowe, ale przegrała w Adelajdzie

Magda Linette nie wykorzystała swoich szans na wygranie meczu z Aleksandrową
Magda Linette nie wykorzystała swoich szans na wygranie meczu z Aleksandrową Profimedia
Magda Linette serwowała po zwycięstwo w drugim i trzecim secie, miała piłki meczowe, ale ostatecznie przegrała z Jekateriną Aleksandrową w 1. rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Rosjanka popełniała mnóstwo błędów, ale w decydujących momentach była skuteczniejsza i to dało jej zwycięstwo.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Magdy Linette (24. WTA), bo straciła podanie już w pierwszym gemie. Polka następnie dwukrotnie przełamała Jekaterinę Aleksandrową (21. WTA) i wyszła na prowadzenie 3:1.

Rosjanka wróciła do stanu 3:3, ale kolejne gemy padły łupem Linette, która wygrała inaugurującą partię 6:3 po błędach Aleksandrowej w końcówce.

Druga partia układała się pod znakiem wygrywania własnym gemów serwisowych. Pierwsze przełamanie nastąpiło przy stanie 5:5 i wtedy Magda serwowała po zwycięstwo w meczu. Aleksandrowa zaczęła jeszcze bardziej ryzykować, a to się opłaciło, bo doprowadziła do tie-breaka.

Ten zaczął się źle dla Polki, bo przegrywała 0:3 i dwa serwisy miała Rosjanka. Linette świetnie wróciła, wykorzystywała błędy rywali i prowadziła 6-4, co dawało dwie piłki meczowe. Jekaterina doprowadziła do stanu 6-6, następnie obroniła kolejne dwie match pointy, a ostatecznie sama wygrała 10-8.

Trzecia odsłona znowu stała pod znakiem ryzykownej gry Aleksandrowej, która popełniła mnóstwo błędów, ale też zagrywała sporo uderzeń kończących. Magda Linette przełamała rywalkę przy stanie 4:3 po podwójnym błędzie Rosjanki i ponownie serwowała, żeby wygrać. Przy stanie 30-30 dwa returny w linie zagrała Aleksandrowa, co dało jej powrót do meczu. Następnie wygrała łatwo swoje podanie, przełamała Polkę do zera i odwróciła losy seta i spotkania tak, że to ona serwowała po triumf.

Jekaterina poszła za ciosem, grała ryzykownie i agresywnie, co pozwoliło jej wygrać czwartego gema z rzędu i całe spotkanie 3:6; 7:6(8); 7:5. Mecz trwał 2 godziny i 43 minuty. Magda zaserwowała w meczu aż 9 asów, a jej rywalka 3. Rosjanka dołożyła do tego 10 podwójnych błędów serwisowych i kilkadziesiąt niewymuszonych błędów, mimo to zdołała wygrać.