Alejandro Tabilo niespodziewanym zwycięzcą turnieju ATP 250 w Auckland

Tabilo po zwycięstwie w Auckland
Tabilo po zwycięstwie w AucklandMICHAEL BRADLEY/AFP
Chilijczyk Alejandro Tabilo (82. ATP) wygrał turniej ATP 250 w Auckland, pokonując Japończyka Taro Daniela (74. ATP) 6:2; 7:5 w nieoczekiwanym finale pomiędzy dwoma nierozstawionymi zawodnikami.

26-letni Alejandro Tabilo do tej pory rozegrał tylko jeden finał ATP w Kordobie na kortach ziemnych w 2022 roku, który przegrał. "To nierealne, nie mogę w to uwierzyć, nie myślałem, że tu wygram" – powiedział Tabilo.

"Po finale w Kordobie byłem na trajektorii wzrostowej, a potem ostatni rok był trudny z powodu złamania ręki" – dodał chilijski leworęczny.

Tabilo ponownie pokazał całą swoją moc przeciwko Japończykowi, któremu posłał dziesięć asów i trzykrotnie go przełamał. Dwa razy w pierwszym secie, którego zdominował, i tylko raz w drugim, który był znacznie bardziej wyrównany, w dwunastym gemie seta i ostatnim meczu.

Taro Daniel, który w półfinale wyeliminował nową amerykańską gwiazdę Bena Sheltona, rozstawionego z numerem 1 i 16. tenisistę na świecie, nie był w stanie w wieku 30 lat zdobyć drugiego tytułu w swojej karierze, sześć lat po tym, który zdobył na turnieju w Stambule.