Tenis Flash: Navarro, Tabilo, Lehecka i Ostapenko z tytułami przed startem Australian Open

Tabilo wygrał pierwszy turniej w karierze
Tabilo wygrał pierwszy turniej w karierzeAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

16:00 Martyn Pawelski (550. ATP) po bardzo trudnym meczu wywalczył awans do finału turnieju ITF M25 w brytyjskim Loughborough. Polak pokonał 3:6; 6:3; 7:6(4) Amerykanina Cannona Kingsleya (428. ATP).

11:21 Jelena Ostapenko (12. WTA) nie dała żadnych szans wypoczętej Darii Kasatkinie (15. WTA) w finale turnieju w Adelajdzie. Łotyszka wygrała 6:3; 6:2 i wywalczyła swój siódmy tytuł w karierze oraz powrót do TOP 10 rankingu WTA po raz pierwszy od 2018 roku. Rosjanka w ćwierćfinale i półfinale nie musiała rozgrywać meczów, bo jej rywalki oddawały spotkania walkowerem.

10:54 Emma Navarro (31. WTA) wygrała turniej rangi WTA 250 w Hobart. Amerykanka w finale okazała się lepsza 6:1; 4:6; 7:5 niż Elise Mertens (29. WTA) i po raz pierwszy w karierze awansowała do TOP 30 rankingu WTA. Jej to też jej pierwszy tytuł rangi WTA.

09:54 Wiemy, kiedy swoje mecze rozegrają reprezentanci Polski podczas 1. rundy Australian Open. Jako pierwsza na korcie pojawi się Magda Linette, a jako ostatnia Iga Świątek. Sprawdź dokładny terminarz spotkań

09:23 Maja Chwalińska i Yuki Naito przegrały w finale deblowego turnieju rangi ITF W50 w Nonthaburi. Lepsze 7:5; 7:6(3) okazały się Anna Siskova i Ksenia Zaytseva.

09:14 Jiri Lehecka (32. ATP) udanie rozpoczął 2024 rok. Czech pokonał 4:6; 6:4; 6:3 w finale turnieju w Adelajdzie Jacka Drapera (62. ATP). Lehecka wygrał swój pierwszy turniej rangi ATP w karierze i w najnowszym notowaniu rankingu przesunie się o blisko 10 pozycji i będzie zajmował najwyższe miejsce w swojej karierze.

07:17 Alejandro Tabilo (82. ATP) wygrał swój pierwszy turniej w karierze. Urodzony w Kanadzie Chilijczyk pokonał 6:2; 7:5 w finale zawodów w Auckland Taro Daniela (74. ATP). Tabilo przesunie się w rankingu o około 30 miejsc i będzie zajmował najwyższe miejsce w karierze. Więcej tutaj