Tenis Flash: Bez niespodzianek w ćwierćfinałach Australian Open. Jan Zieliński z awansem

Coco Gauff awansowała do pierwszego w karierze półfinału Australian Open
Coco Gauff awansowała do pierwszego w karierze półfinału Australian OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:50 Hubert Hurkacz na pewno przesunie się w rankingu ATP na najwyższe miejsce w karierze, ale może być jeszcze lepiej. Sprawdź sytuację Polaka

18:34 Już jutro dojdzie do "polskiego" pojedynku w trakcie challengera w Ottignies-Louvain-la-Neuve. Pierwsza runda połączyła dwóch naszych reprezentantów. Grający w głównym turnieju z "dziką kartą" Kamil Majchrzak zmierzy się Maksem Kaśnikowskim, który dostał się do drabinki, przechodząc kwalifikacje.

18:30 Maja Chwalińska (352. WTA) bardzo pewnie awansowała do 1/8 turnieju ITF W75 w Porto. Polka ograła 6:2; 6:0 Francuzkę Audrey Albie (326. WTA). Jej kolejną rywalką może być Lucrezia Stefanini (126. WTA), która zmierzy się z Nefisą Berberovic (354. WTA).

15:27 Jannik Sinner (4. ATP) potwierdza swoje aspiracje do zdobycia pierwszego w karierze tytułu wielkoszlemowego. Włoch pokonał 6:4; 7:6(5); 6:3 Andrieja Rublowa (5. ATP) i w drodze do półfinału nie stracił jeszcze nawet seta. Jego rywalem w walce o finał będzie Novak Djokovic, którego dwukrotnie pokonał w końcówce poprzedniego roku.

14:08 Wiemy, kiedy swój mecz ćwierćfinałowy rozegra Hubert Hurkacz. Zacznie się on w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Na kortach powalczą też Jan Zieliński i Tomasz Berkieta. Sprawdź kiedy zagrają Polacy

12:46 Maks Kaśnikowski (273. ATP) odwrócił losy meczu i pokonał Michaiła Kukuszkina (262. ATP). Polak przegrał pierwszego seta 2:6, a w drugim przegrywał już 2:4, ale ostatecznie wygrał 7:5. W trzecim Kazach prowadził 3:1, ale wtedy pięć gemów z rzędu wygrał Maks, co dało mu awans do głównej drabinki challengera w Ottignies-Louvain-la-Neuve i zwycięstwo nad byłym numerem 39. rankingu ATP.

Kaśnikowski będzie drugim Polakiem w tym mocno obsadzonym challengerze, ponieważ "dziką kartę" otrzymał Kamil Majchrzak (944. ATP).

12:33 Aryna Sabalenka (2. WTA) nie miała większych problemów, żeby wywalczyć awans do półfinału Australian Open. Białorusinka pokonała 6:2; 6:3 Barborę Krejcikovą (11. WTA). Teraz jej rywalką będzie Coco Gauff, czyli szykuje się rewanż za finał US Open sprzed kilku miesięcy. Wtedy górą była Amerykanka.

W Melbourne jest już 22:35, a na kort wychodzą ostatni bohaterowie dnia, czyli Jannik Sinner i Andriej Rublow

10:35 Novak Djokovic awansował do półfinału Australian Open. Serb ostatecznie pokonał Taylora Fritza 7:6(3); 4:6; 6:2; 6:3. Mecz był bardzo wymagający i trwał 3 godziny 45 minut. Dla Novaka to 33. z rzędu zwycięstwo w Melbourne i 48. półfinał turnieju wielkoszlemowego w karierze.

Przed nami jeszcze sporo grania na Rod Laver Arena, bo teraz na kort wyjdą Aryna Sabalenka i Barbora Krejcikova, a następnie swój mecz zagrają Andreij Rublow i Jannik Sinner. Przypomnijmy, że w Australii jest już godzina 20:35.

09:07 Taylor Fritz wyrównał stan meczu z Novakiem Djokoviciem. Amerykanin wygrał drugą, trwającą 59 minut, partię 6:4.

08:10 Zakończył się pierwszy set starcia Fritz – Djokovic. Trwał on aż 84 minuty, a Serb bronił dwóch piłek setowych przy stanie 5:6, ale ostatecznie wygrał 7-3 w tie-breaku.

07:04 Novak Djokovic (1. ATP) i Taylor Fritz (12. ATP) rozpoczęli mecz o półfinał Australian Open. Pierwszy gem na Rod Laver Arena trwał aż 16 minut i 25 sekund, a do jego rozstrzygnięcia trzeba było rozegrać aż 24 punkty. Amerykanin obronił trzy break pointy i utrzymał podanie. Śledź realcję z tego starcia na Flashscore

06:42 Jan Zieliński jest już w półfinale Australian Open! Polak w parze z Su-Wei Hsieh nie dał większych szans duetowi Nicole Melichar-Martinez i Kevin Krawietz, wygrywając 6:2; 6:3, co dało awans do najlepszej "czwórki" w mikście. Zieliński gra też dalej w turnieju deblowym, gdzie w parze z Hugo Nysem, dotarł już do ćwierćfinału.

06:33 Niesamowite, ponad trzygodzinne spotkanie, stoczyły Marta Kostjuk (33. WTA) i Coco Gauff (4. WTA) w walce o półfinał Australian Open. Marta Kostjuk wypuściła przewagę 5:1 w pierwszym secie, a Coco Gauff wyszła na 6:5. Losy seta rozstrzygnął jednak tie-break, gdzie drugą piłkę setową miała Ukrainka, ale przegrała 6-8. Amerykanka prowadziła w 2. secie 5:3 i serwowała po wygranie meczu, ale Kostjuk odrobiła stratę i wygrała 7-3 w decydującym gemie.

Trzeci set to dominacja Gauff, która prowadziła 5:0. Ukrainka zdołała wrócić na 2:5, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6(6); 6:7(3); 6:2 dla Coco Gauff, która po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale Australian Open. W całym starciu Gauff – Kostjuk oglądaliśmy aż 16 przełamań. Czytaj więcej.