Tenis Flash: Udany powrót Nadala i kolejna porażka Rublowa. Niespodziewana rywalka Linette

Rafa Nadal podczas treningu w Barcelonie
Rafa Nadal podczas treningu w BarcelonieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:23 Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray pokonały 6:4, 7:5 Katarzynę Kawę i Holenderkę Bibiane Schoofs w 1/8 finału gry podwójnej turnieju WTA na kortach ziemnych we francuskim Rouen. Spotkanie trwało 89 minut.

21:14 Pomimo wygrania drugiego seta w tie-breaku, Harold Mayot (22) został zmuszony do wycofania się z meczu 32. rundy z 12. rozstawionym Cameronem Norrie (28). Gra była wyrównana po dwóch tie-breakach, ale to Norrie awansował dalej.

21:03 Druga rozstawiona Caroline Garcia (30) przeszła do następnej rundy dzięki ciężkiemu zwycięstwu 6-1, 3-6, 7-5 nad Włoszką Elisabettą Cocciaretto (23).

20:41 - Przedostatni mecz dnia w Barcelonie dobiegł końca, a 13. rozstawiony Tomas Martin Etcheverry (24) pokonał Nicka Hardta (23) w prostych setach 7-5, 6-2 w 105 minut. W Stuttgarcie Elise Mertens (28) przeszła dalej po wyrównanej walce z Tatjaną Marią (36). Belgijka wygrała 6-1, 4-6, 6-0.

19:57 - Miomir Kecmanovic (24) pokonał Davida Goffina (33) w Bukareszcie, triumfując 6-4, 3-6, 6-3. Clara Burel (23) i Yue Yuan (25) awansowały do ostatniej 16 w Rouen.

18:54 W Stuttgarcie Marketa Vondrousova (24) zapewniła sobie miejsce w kolejnej rundzie po rutynowym zwycięstwie 6-4, 6-3 nad Donną Vekic (27).

18:49 Rafael Nadal (644. ATP) zanotował udany powrót na kort! Flavio Cobolli (62. ATP) był tylko tłem dla Hiszpana, który wygrał 6:2; 6:3. 12-krotnego triumfatora turnieju w Barcelonie czeka trudne zadanie w drugiej rundzie, bo jego rywalem będzie ćwierćfinalista zmagań z Monte Carlo – Alex de Minaur (11. ATP).

Więcej tutaj.

18:45 Tomas Machac (50. ATP) awansował do drugiej rundy turnieju ATP 500 w Barcelonie. Czech w dwóch setach 6:4; 6:4 pokonał swojego rywala, którym był Chińczyk – Juncheng Shang (114. ATP). Jego kolejnym rywalem będzie Alejandro Davidovich Fokina (27. ATP).

Skrót meczu Machac – Sheng

16:44 Niesamowity mecz w walce o 1/8 turnieju w Monachium stoczyli Felix Auger-Aliassime (34. ATP) i Maximilian Marterer (101. ATP). Kanadyjczyk i Niemiec rozegrali trzy tie-breaki, a mecz trwał blisko trzy i półgodziny, a ostatecznie górą okazał się wyżej notowany gracz.

16:35 Andriej Rublow (8. ATP) przeżywa jeden z najgorszych okresów w swojej karierze. Rosjanin przegrał czwarty mecz z rzędu, a łącznie na ostatnie pięć pojedynków zaliczył tylko jedno zwycięstwo. Rublow odpadał w pierwszym swoim meczu w Miami, Monte Carlo, a teraz przedłużył tę serię jeszcze w Barcelonie. Tym razem niespodziewanym pogromcą czołowego tenisisty świata okazał się Brandon Nakashima (87. ATP). Amerykanin wygrał 6:4; 7:6(6).

16:00 Niespodziewana rywalka Magdy Linette (60 WTA) w Rouen. Natalijia Stevanovic (204. WTA) po ponad trzygodzinnym boju pokonała 7:6(2); 3:6; 7:6(2) Annę Blinkową (45. WTA), która była zdecydowaną faworytką w tym meczu. Stevanovic o ćwierćfinał turnieju rangi WTA 250 zmierzy się z Magdą Linette.

15:58 Słaby występ Australijczyków w Monachium. Aleksandar Vukic (65. ATP) okazał się gorszy 2:6; 3:6 niż Jurij Rodionov (118. ATP), natomiast Christopher O’Connell (58. ATP) uległ 3:6; 4:6 Taro Danielowi (85. ATP).

14:18 Borna Coric (32. ATP) pierwszym rozstawionym tenisistą, który żegna się z turniejem w Barcelonie. Chorwat startował w Katalonii z numerem "15" i przegrał w drugiej rundzie z Facundo Diazem Acostą (53. ATP). Argentyńczyk wygrał 6:2; 7:5 i jako pierwszy awansował do 1/8. Coric na koniec meczu popełnił dwa ogrome błędy.

14:07 Dusan Lajovic (59. ATP) rozbił na starcie zmagań w Barcelonie Diego Schwartzmana (142. ATP). Serb wygrał 6:1; 6:2. Awans dalej wywalczyli też Luca van Assche (99. ATP) i Roberto Carballes Baena (72. ATP).

08:40 Dziś czeka nas mnóstwo meczów w najważniejszych turniejach tego tygodnia. Zabraknie w nich reprezentantów Polski, ale na pewno nie zabraknie emocji przede wszystkim z racji wielkiego powrotu. Rafa Nadal ma dziś zmierzyć się z Flavio Cobollim w Barcelonie.