Rafa Nadal przed powrotem: "Chcę cieszyć się każdą chwilą, dam z siebie wszystko"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rafa Nadal przed powrotem: "Chcę cieszyć się każdą chwilą, dam z siebie wszystko"

Rafa Nadal na konferencji prasowej w RCT Barcelona
Rafa Nadal na konferencji prasowej w RCT BarcelonaAFP
Wiele osób oczekiwało tego, co Rafa Nadal powie na dzień przed oficjalnym powrotem na korty tenisowe. Byli nawet tacy, którzy obawiali się, że powie, że nie będzie w stanie grać, ale na szczęście dla wszystkich miłośników tenisa, Hiszpan wystartuje w Barcelona Open. Wróci do gry w najbliższy wtorek, a jego rywalem będzie Flavio Cobolli.

"To prezent być w Barcelonie. Traktuję to jako mój ostatni rok, mój ostatni udział w Barcelonie i chcę cieszyć się każdą chwilą. W tym życiu jest początek i koniec. Postaram się być konkurencyjny. Nie zamierzam oddawać hołdu. Wyjdę tam i zobaczymy, co się stanie" – przekazał Rafa Nadal

"Wiemy, co się dzieje i jakie mamy problemy. Nie mam ochoty mówić, że mam problem tu czy tam. Męczy mnie mówienie o moich trudnościach. Najgorsze, co może się wydarzyć, to to, że nie będę mógł znowu grać".

"W ciągu ostatnich kilku miesięcy trenowałem bardzo mało, a ciężar trzeba brać na siebie stopniowo. Trzeba żyć z niepewnością, nie wiedząc, co może się wydarzyć. Muszę być w stanie rywalizować. Lista kontuzji jest długa i chcę myśleć, że jestem gotowy do gry we wtorek. Oto jestem".

"Trudno jest mi coś zaplanować, podchodzę do tego z dnia na dzień. Jest wiele gorszych dni pod względem fizycznym i psychicznym. Dobre dni nadal mnie rekompensują i nadal dobrze się bawię, grając w tenisa. Dlatego zachowuję iluzję dalszej gry".

"Współczuję Alcarazowi z powodu kontuzji. Oby szybko wrócił do zdrowia. To zła wiadomość dla turnieju, że numer jeden w losowaniu jest nieobecny".