Tenis Flash: Polki przegrały z Kazaszkami. Rublow i Rune w finale w Monte Carlo

Tenis Flash: Polki dokończą rywalizację z Kazaszkami. Czekają nas półfinały w Monte CarloAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:08 Choć widownia była zdecydowanie po stronie Jannika Sinnera, to Holger Rune bardzo chwalił atmosferę półfinałowej rywalizacji. Co jeszcze powiedział, Zapraszamy na krótką rozmowę pomeczową!

Wywiad Holgera Rune po wygranej w półfinale Monte Carlo

22:01 Kto bardziej czarował w drugiej połowie? Ocenę zostawiamy Czytelnikom. Oto skrót najlepszych zagrań z meczu Sinner-Rune.

Kluczowe momenty drugiego półfinału w Monte Carlo

21:50 Trochę to trwało, prawda? Po przerwach na deszcz i prawie trzech godzinach walki drugi mecz półfinałowy w Monte Carlo dobiegł końca. Do finału awansował Holger Rune, na którego w niedzielę czekać będzie chyba bardziej wypoczęty Andriej Rublow.

Więcej o tym pojedynku przeczytasz tutaj.

21:00 Takie obrazki bardzo lubimy. Iga Świątek trenuje w Stuttgarcie.

18:45 Co mówił triumfator pierwszego sobotniego meczu z Monako? Andriej Rublow miał swoje obawy, ale w trakcie półfinału zrozumiał, że ma szansę go wygrać.

Wywiad pomeczowy Rublowa, pierwszego finalisty z Monte Carlo

18:25 Od determinacji przez frustrację po gniew - emocji w pierwszym półfinale nie brakowało. Zobaczmy je w najważniejszych zagraniach

Półfinał Rublow-Fritz, kluczowe momenty

18:07 Dopiero wczesnym wieczorem udało się wznowić pierwszy mecz półfinałowy w Monte Carlo. Kto czekał, mógł nawet nie zauważyć zakończenia spotkania. Andriej Rublow nie pozwolił Taylorowi Fritzowi rozwinąć skrzydeł po przymusowej przerwie. Choć Amerykanin obronił trzy piłki meczowe, to więcej nie mógł zrobić i kończy udział w turnieju.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj.

16:27 Czekając na wznowienie półfinału w Monte Carlo warto zerknąć, kto przygotowuje się do gry w Barcelonie. Carlos Alcaraz sparował dziś z Casperem Ruudem.

16:02 Fani męskiego tenisa muszą czekać w zawieszeniu. Deszcz przerwał decydującego seta w półfinale Rolex Monte-Carlo Open. Andriej Rublow na razie remisuje z Taylorem Fritzem, a w trzeciej partii prowadzi 3:2. Gdy tylko uda się mecz wznowić, relacja na żywo Flashscore rozpocznie się z powrotem.

14:30 Dobrych wieści nie ma również z Chorwacji. W półfinale challengera w Splicie Kacper Żuk i Denys Mołczanow nie sprostali rywalom z Francji i odpadli po niewiele ponad godzinie gry.

13:08 Na koniec rywalizacji Polek z Kazaszkami Alicja Rosolska i Weronika Falkowska wygrały z Anną Daniliną i Julią Putincewą 6:3, 6:4, zapewniając Polsce honorowy punkt. Tym samym Kazachstan wygrał rywalizację z Polską 3:1 i zagra w turnieju finałowym Billie Jean King Cup.

12:43 Nie dojdzie do pojedynku Weroniki Falkowskiej z Julią Putincewą. Biorąc pod uwagę wynik całego meczu, zawodniczki spotkają się jeszcze tylko w spotkaniu deblowym. Trwa więc mecz Weroniki Falkowskiej i Alicji Rosolksiej z Julią Putincewą i Anną Daniliną.

11:04 Jelena Rybakina pokonała Magdę Linette 6:4, 6:2, a to oznacza, że Polki przegrały z Kazachstanem w Billie Jean King Cup i nie zagrają pod koniec roku w turnieju finałowym. Dla formalności pozostał jeszcze do rozegrania mecz Weroniki Falkowskiej z Julią Putincewą oraz spotkanie deblowe, natomiast Polki nie będą już w stanie odrobić strat.

08:30 Już za godzinę Polki będą kontynuować swój mecz w Billie Jean King Cup z Kazachstanem. Ich sytuacja jest bardzo trudna. Wczoraj swoje mecze przegrały Magda Linette i Weronika Falkowska, a to oznacza, że dzisiaj obie musiałyby pokonać wyżej rozstawione rywalki, a później biało-czerwone musiałyby jeszcze wygrać w deblu.

Pierwsze na kort w Astanie wyjdą liderki obu reprezentacji - Linette i Jelena Rybakina. Jeżeli to Kazaszka będzie górą, mecz zakończy się zwycięstwem dla rywalek Polek.