Linette przegrała z Rybakiną, a Polska straciła szanse na zwycięstwo z KazachstanemAFP
Na kortach ziemnych w Astanie reprezentantki Polski rywalizują z Kazaszkami w Billie Jean King Cup. Niestety biało-czerwone poniosły trzecią porażkę, co oznacza, że nie mają już szans na zwycięstwo w meczu. Na otwarcie sobotnich zmagań Jelena Rybakina pokonała Magdę Linette 6:4, 6:2.

Dzisiejsze starcie było spotkaniem liderek obu reprezentacji. Linette pełni tę rolę pod nieobecność Igi Świątek, która odpoczywa od gry z powodu kontuzji żebra. Tym samym 19. w światowym rankingu WTA Linette podejmowała siódmą Rybakinę.

Niestety Polka nie miała argumentów, by pokonać będącą w ostatnich miesiącach w świetnej formie Kazaszkę. W pierwszym secie Rybakina pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe, a Polka się w nich męczyła,broniąc się przed przełamaniem. Nie udało się przed nim uchronić w dziewiątym gemie, gdy Rybakina wywalczyła kluczową dla losów seta przewagę.

Drugi set Polka zaczęła od oddania swojego gema serwisowego, jednak szybko była w stanie wyrównać stan rywalizacji. Niestety Rybakina radziła sobie z serwisem Linette jeszcze dwukrotnie do końca drugiej partii i zakończyła spotkanie po godzinie i 24 minutach rywalizacji.

Tym samym Polska zanotowała w Astanie trzecią porażkę, która przekreśla szanse biało-czerwonych na awans do turnieju finałowego. W kolejnym spotkaniu Weronika Falkowska zagra z Julią Putincewą, a na koniec zostanie rozegrane spotkanie deblowe. Te pojedynki nie będą jednak wpływać na rezultat rywalizacji.