Zwycięski powrót Naomi Osaki podczas turnieju WTA 500 w Brisbane

Zwycięski powrót Naomi Osaki podczas turnieju WTA 500 w BrisbanePAP
Była liderka światowego rankingu tenisistek Naomi Osaka wygraną z Niemką Tamarą Korpatsch 6:3, 7:6(9) w 1. rundzie turnieju WTA w Brisbane uczciła nadejście nowego roku i powrót na kort po 15-miesięcznej przerwie macierzyńskiej.

26-letnia Japonka, która w lipcu urodziła córkę Shai, poprzednio wystąpiła w zawodach WTA we wrześniu 2022 roku. Powrót był udany, ale długi, gdyż mimo rozegrania dwóch setów tenisistki spędziły na korcie prawie dwie godziny.

"To bardzo miłe uczucie znowu być z powrotem w grze. Jak na tak długą przerwę rozegrałam bardzo dobry mecz i myślę, że mogę być z siebie dumna, tym bardziej że rywalka też zaprezentowała się z dobrej strony" – skomentowała czterokrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych.

W 2. rundzie Osaka, która w przeszłości zmagała się z depresją, zmierzy się z rozstawioną z "16" Czeszką Karoliną Pliskovą, która na otwarcie miała tzw. wolny los.

Turniej w Brisbane stanowi dla niej przetarcie przed pierwszymi w sezonie zawodami Wielkiego Szlema – Australian Open. Właśnie w Melbourne trzy lata temu po raz ostatni triumfowała w turnieju tej rangi.

Jednym z głównych celów Japonki na najbliższy sezon są igrzyska w Paryżu. Osaka w 2021 roku w Tokio, gdzie dokonała zapalenia znicza olimpijskiego, była jedną z faworytek gospodarzy, ale przegrała z Czeszką Marketą Vondrousovą w 3. rundzie.