Jessica Pegula pokonała Paulę Badosę i zagra o finał w Charleston

Jessica Pegula zmierza po tytuł w Charleston
Jessica Pegula zmierza po tytuł w CharlestonAFP
Jessiga Pegula wywalczyła awans do półfinału turnieju WTA 500 w Charleston. Amerykanka pokonała w dwóch setach Paulę Badosę i o finał zagra z Belindą Bencic.

Obie tenisistki od początku spotkania pokazywały bardzo wysoki poziom. Trzymały się własnego podania, a rywalka nie miała żadnych break pointów.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 4:3 dla Peguli. Wtedy Badosa nie poradziła sobie przy swoim podaniu i przegrała do 15. Jessica potwierdziła dobrą formę, wygrywając swój serwis i zakończyła inaugurującego seta wynikiem 6:3.

Druga partia rozpoczęła się idealnie dla turniejowej "1". Amerykanka już w pierwszym gemie przełamała Hiszpankę i miała otwartą drogę do zwycięstwa. Wydawało się, że właśnie tego dokona, bo do stanu 5:4 nie dawała rywalce nawet okazji do przełamania. Wtedy jednak w ostatniej chwili Badosa zdołała wrócić do meczu i o losach drugiej partii decydował tie-break.

Decydujący gem rozpoczął się lepiej dla Badosy, która wyszła na prowadzenie 3:1. Niestety cztery kolejne piłki padły łupem Peguli. Gdy wydawało się, że Amerykanka zaraz zamknie mecz, to Hiszpanka doprowadziła do stanu 6:6. Po zmianie stron dwa punkty z rzędu zdobyła trzecia rakieta świata i wygrała 8:6.

Jessica Pegula o finał zagra z Belindą Bencic, która pokonała w ćwierćfinale Jekatierinę Aleksandrową.