Tenis Flash: Paolini triumfuje w Dubaju, a Chaczanow najlepszy w Dausze

Jasmine Paolini, Włoszka z polskimi korzeniami, zdobyła pierwszy w karierze tytuł WTA 1000AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:42 Jasmine Paolini (26. WTA) zdobyła tytuł w Dubaju. Włoszka przegrała pierwszego seta 4:6, w drugim Anna Kalinska (40. WTA) miała 3:1, ale ostatecznie Paolini wygrała 7:5 i doprowadziła do decydującego seta, a tam Rosjanka miała już 5:3, ale kolejne cztery gemy wygrała Jasmine i zdobyła swój pierwszy tytuł rangi WTA 1000 w karierze, a od poniedziałku będzie klasyfikowana na 14. miejscu w rankingu, co będzie jej najlepszą pozycją.

18:12 Karen Chaczanow (17. ATP) wywalczył swój piąty w karierze, ale pierwszy od 2018 roku, tytuł rangi ATP. Rosjanin pokonał w finale turnieju ATP 250 w Dausze 18-letniego Jakuba Mensika (116. ATP). Czech miał cztery piłki setowe w tie-breaku inaugurującej partii, ale ostatecznie Rosjanin wygrał decydującego gema 14-12. O losach drugiej partii zdecydowało przełamanie w pierwszym gemie. Później nie oglądaliśmy żadnych break pointów, co spowodowało, że Chaczanow wygrał 7:6(12); 6:4.

09:20 Casper Ruud (12. ATP) awansował do finału turnieju ATP 250 w Los Cabos. Norweg pokonał 6:4; 7:6(4) Stefanosa Tsitsipasa (11. ATP) i walczy o powrót do czołowej "10" rankingu. Jego rywalem w walce o tytuł będzie Jordan Thompson (40. ATP), który pokonał 7:5; 4:6; 7:6(2) turniejową "1" Alexandra Zvereva (6. ATP). Mecz trwał 3 godziny i 40 minut.

08:56 Nie był to dobry dzień dla Brazylijczyków w Rio de Janeiro. Swoje mecze przegrali Thiago Wild, Thiago Monteiro i Joao Fonseca. Gospodarze nie mają już żadnego przedstawiciela w tym turnieju. W pólfinale jest za to trzech Argentyńczyków. Czytaj więcej.

08:53 Jasmine Paolini (26. WTA) i Anna Kalinska (26. WTA) zagrają o tytuł WTA 1000 w Dubaju. Włoszka pokonała wczoraj Soranę Cirsteę (22. WTA), a Rosjanka okazała się lepsza od liderki rankingu WTA Igi Świątek