Tenis Flash: Porażka po wielkim meczu Linette w Madrycie, popisowe wejście Huberta Hurkacza

Tenis Flash: Czekamy na mecze Hurkacza i Linette podczas turnieju w Madrycie
Tenis Flash: Czekamy na mecze Hurkacza i Linette podczas turnieju w MadrycieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

01:06 Od porażki z Igą Świątek w Indian Wells Amerykanka Danielle Collins (15. WTA) idzie jak burza. Trzynaście zwycięstw z rzędu i ostatni set stracony jeszcze w marcu! Tym bardziej szokująco wyglądała jej sytuacja w piątkowy wieczór, gdy Serbka Olga Danilović (122. WTA) zgarnęła pierwszego seta po dwóch przełamaniach faworytki. Zaczęła też od przełamania w drugiej partii, ale Collins rozpoczęła wielki powrót. Wyrównała rachunki, a w trzecim secie przesądziła losy meczu w tie-breaku, wykorzystując dopiero szóstą piłkę meczową. Wynik 4:6, 6:4, 7:6(8) robi wrażenie.

22:10 Takie wieści rozbudzają oczekiwania fanów tenisa nie tylko w Hiszpanii, ale na całym świecie. Rafael Nadal zapewnił, że bardzo chętnie zagra z Carlosem Alcarazem jako deblowym partnerem podczas nadchodzących igrzysk w Paryżu!

21:52 Chyba nikt nie spodziewał się takiego przebiegu! Mariano Navone (41. ATP) najpierw wygrał pierwszy set z Holgerem Rune (12. ATP), by następnie wrócić w trzecim secie ze stanu 1:5, zatrzymując pięć piłek meczowych duńskiego faworyta. Za szóstym razem poległ, ale trzygodzinny bój w Madrycie był prawdziwym thrillerem. Zakończył się wynikiem 5:7, 7:6(2), 6:4 na korzyść Rune.

18:19 Niestety, nie będziemy mieli Polaka w finale debla challengera w Ostrawie. Szymon Walków i Mircea Alexandru Jecan przegrali w półfinale 4:6, 6:4, 3-10 z parą Schnaitter/Wallner.

17:22 Carlos Alcaraz (3. ATP) potwierdza dyspozycją, że zamierza zaliczyć hat-trick triumfów w Madrycie. Dziś po południu zostawił strzępy z Aleksandra Szewczenki (59. ATP), wygrywając 6:2, 6:1 w niewiele ponad godzinę. Teraz czeka go pojedynek z Thiago Seybothem Wildem.

Skrót meczu Szewczenko-Alcaraz w Madrycie

17:15 Z przytupem wchodzi Hubert Hurkacz w madrycki turniej ATP. Polak w swoim pierwszym meczu rozprawił się z Jackiem Draperem 6:1, 7:5, od początku do końca trzymając kontrolę nad spotkaniem. Po raz pierwszy w historii ich spotkań Brytyjczyk nie odebrał Polakowi choćby jednego seta. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy tutaj.

Skrót meczu Hurkacz-Draper

16:08 Bolesna porażka Marty Kostiuk (21. WTA) w Madrycie. Rozstawiona zawodniczka nie uratowała choćby seta przeciwko Mayar Sherif (72. WTA). Egipcjanka zwycięstwem 6:2, 7:5 utorowała sobie drogę do meczu przeciwko Jelenie Rybakinie.

15:52 Martyna Kubka może świętować. W parze z Evą Vedder meldują się w finale deblowego turnieju ITF W35 Santa Margherita di Pula. Dziś pokonały Monique Barry i Emę Kovacevic 6:3, 7:6(1) i w sobotę zmierzą się z grecką parą Christofi/Sakellaridi.

15:50 Pierwsze zwycięstwo Brazylijczyka João Fonseki w turnieju Masters 1000 spotkało się w czwartek z pochwałami ze strony Niemca Borisa Beckera, jednego z najwybitniejszych tenisistów wszech czasów. "Co za talent! Śledźcie go, chłopaki" - napisał Becker na swoim Twitterze/X, zachęcając obserwujących do śledzenia kariery nastolatka z Rio de Janeiro.

15:01 Magda Linette grała jak równa z równą w pierwszym secie, druga partia to koncertowy występ Polki, która zdobyła więcej punktów w meczu. A jednak Aryna Sabalenka zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 po ponad dwóch godzinach. Dwukrotnie w kluczowych momentach pomagała jej taśma, co przy tak wyrównanym meczu boli szczególnie. Zapraszamy na obszerne podsumowanie meczu.

14:23 Hubert Hurkacz jeszcze nie wszedł na kort, a już wiemy, z kim może zagrać, jeśli z dzisiejszej walki z Jackiem Draperem wyjdzie zwycięsko. Daniel Altmaier (61. ATP) bez najmniejszego problemu poradził sobie z Arthurem Filsem (32. ATP) i po zwycięstwie 6:2, 6:3 pokazuje, że trzeba się z nim liczyć.

13:11 W pojedynku wschodzących gwiazd młodego pokolenia madrycki kort okazał się szczęśliwszy dla Mirry Andriejewej (43. WTA). Sensacyjna Rosjanka – jak przed rokiem – gra tu dalej po pokonaniu Lindy Noskovej (31. WTA) 4:6, 6:3, 6:3 w dwugodzinnym boju.

12:53 Lorenzo Musetti (29. ATP) dał się zaskoczyć i już nie ma go w madryckiej drabince. Brazylijczyk Thiago Seyboth Wild (63. ATP) pokonał faworyta 6:4, 6:4.

12:25 Lucia Bronzetti (46. WTA) wydawała się wciąż o krok za Jeleną Rybakiną (4. WTA), choć faworytka była daleka od rozgrywania wybitnego meczu. W meczu naznaczonym błędami Kazaszka dominowała jednak w decydujących momentach, jak choćby w ostatnim gemie, gdy trzema asami z rzędu zapewniła sobie wygraną 6:4, 6:3. Teraz na korcie Manolo Santana Stadium pojawią się Aryna Sabalenka (2. WTA) i Magda Linette (48. WTA).

11:20 Dziś w Madrycie swoje mecze rozegrają Magda Linette (48. WTA) i Hubert Hurkacz (9. ATP). Polkę czeka trudne zadanie, bo zmierzy się z Aryną Sabalenką (2. WTA), a rywalem Polaka będzie Jack Draper (43. ATP).