Tenis Flash: Duże zwycięstwo Magdaleny Fręch, porażka Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz walczy o ćwierćfinał w Halle, gdzie rok temu zdobył tytuł
Hubert Hurkacz walczy o ćwierćfinał w Halle, gdzie rok temu zdobył tytułProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:40 Holender Tallon Griekspoor pokonał Huberta Hurkacza w trzech setach po dramatycznym tie-breaku w setach 6-3, 1-6, 7-6 i tie-breaku z ośmioma punktami meczowymi.

Skrót meczu Hurkacz - Griekspoor

21:22 Powrót Venus Williams został zatrzymany przez Jelenę Ostapenko, która pokonała Łotyszkę 6-3, 5-7, 6-3.

20:24 Anastazja Potapowa pokonała Caty McNally 3-6, 6-2, 7-6 w Birmingham. Teraz w ćwierćfinale zmierzy się z bohaterką gospodarzy Harriet Dart.

20:03 Grigor Dimitrov kończy dzień gry w Queen's zwycięstwem 6-3, 7-5 nad Francisco Cerundolo.

20:00 W oczekiwaniu na wyniki dnia, oto nasz Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

19:34 Numer 7 na świecie Andrey Rublev pokonał miejscowego Yannicka Hanfmanna w Halle po meczu 7-6, 6-3.

Skróty meczu Rublev - Hanfmann

18:43 Barbora Krejcikova (12.WTA) pokonała 6:4; 6:4 swoją rodaczkę Terezę Martincovą (122. WTA) i awansowała do ćwierćfinału w Birmingham.

18:40 Maria Sakkari (8. WTA) bardzo łatwo pokonała Aliaksandrę Sasnowicz (70. WTA) i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Berlinie. Greczynka uzupełniła najlepszą "8" tego turnieju. Komplet par:

Weronika Kudiermietowa – Jekaterina Aleksandrowa

Caroline Garcia (3) – Petra Kvitova (7)

Maria Sakkari (6) – Marketa Vondrousova

Elina Avanesyan – Donna Vekic

18:06 Carlos Alcaraz szybko awansował do ćwierćfinału w Londynie. Jiri Lehecka (36. ATP) zdołał wygrać tylko pięć gemów i przegrał 2:6; 3:6.

Zagrania z meczu Alcaraz – Lehecka
Pomeczowa wypowiedź Alcaraza

17:45 Alexander Bublik (48. ATP) pokonał 6:3; 6:7(4); 6:3 w trzech setach faworyta gospodarzy Jana-Lennarda Struffa (21. ATP) i awansował do ćwierćfinału turnieju w Halle.

17:12 Po wczorajszej porażce turniejowej "2" – Eleny Rybakiny, dziś z turnieju w Berlinie odpadła "1". Aryna Sabalenka (2. WTA) nie zdołała pokonać Weroniki Kudiermietowej (13. WTA), która wywalczyła awans do ćwierćfinału po zwycięstwie 6:2; 7:6(2).

17:08 Adrian Mannarino (46. ATP) w dwóch setach ograł Taylora Fritza (8. ATP) i awansował do ćwierćfinału w Londynie. Francuz wygrał 6:4; 7:6(7). Jego rywalem w walce o półfinał będzie Alex De Minaur.

Zagrania z meczu Mannarino – Fritz
Flashcore

17:04 Magdalena Fręch (72. WTA) po fantastycznym i męczącym meczu zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Birmingham. Polka okazała się lepsza 6:4; 6:7(1); 6:4 niż Sorana Cirstea (38. WTA). Więcej o tym meczu tutaj

16:25 Rebecca Marino (90. WTA) zagra w ćwierćfinale turnieju w Birmingham. Kanadyjka wygrała 6:4; 4:6; 7:6(1). Emina Bektas (150. WTA) prowadziła w trzecim secie  5:3, wtedy miała piłkę meczową przy podaniu rywalki, ale jej nie wykorzystała. Przy swoim podaniu prowadziła 40:0, ale znowu nie zdołała zamknąć meczu i ostatecznie przegrała w tie-breaku.

15:15 Jannik Sinner (9. ATP) zameldował się w ćwierćfinale turnieju w Halle. Pokonał on swojego rodaka Lorenzo Sonego (39. ATP) w trzech setach (6:7; 6:4; 6:4), a całe spotkanie trwało prawie trzy godziny.

Zagrania z meczu Sinner – Sonego

14:55 Alex De Minaur (18. ATP) bardzo łatwo w nieco ponad godzinę awansował do ćwierćfinału w Londynie. Australijczyk pokonał 6:2; 6:2 Diego Schwartzmana (107. ATP).

Zagrania z meczu De Minaur – Schwartzman
Pomeczowa wypowiedź De Minaura

14:51 Marketa Vondrousova (53. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju w Berlinie. Reprezentantka gospodarzy Jule Niemeier (120. WTA) nie dokończyła meczu, poddając spotkanie przy wyniku 3:6; 5:6.

13:13 Niestety rozpadało się w Birmingham i spotkanie Magdaleny Fręch z Soraną Cirsteą zostało przerwane przy stanie 6:3; 2:2 (40-0) dla Polki.

13:11 Jekaterina Aleksandrowa (22. WTA) bardzo łatwo 6:4; 6:0 pokonała Coco Gauff (7. WTA) i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA w Berlinie. Rosjanka kontynuuje świetną passę na trawie. Było to jej siódme zwycięstwo z rzędu na tej nawierzchni, bo w tamtym tygodniu wygrała turniej w ‘s-Hertogenbosch.

Pomeczowa wypowiedź Aleksandrowej

08:35 Magdalena Fręch zmierzy się z Soraną Cirsteą w Birmingham i powalczy o drugi z rzędu ćwierćfinał turnieju WTA. Hubert Hurkacz stanie natomiast przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ zmierzy się z Tallonem Griekspoorem, który w tamtym tygodniu wygrał zawody w 's-Hertogenbosch. Panowie mierzyli się ze sobą na ostatnim French Open i wtedy w pięciu setach lepszy okazał się Polak, ale było to niezwykle zacięte spotkanie.