Tenis Flash: Komplet wygranych we wtorek - Linette, Fręch i Hurkacz z awansami!

Tenis Flash: Sezon na trawie się rozkręca. W akcji zobaczymy dziś Fręch i HurkaczaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:53 Mamy dla Was skrót z najciekawszymi momentami meczu Eubanks-Hurkacz. Jest na co popatrzeć!

Kluczowe chwile pojedynku Hurkacza z Eubanksem
Flashscore

21:18 Hubert Hurkacz zwycięski w Halle, choć po trudnej przeprawie z Chrisem Eubanksem. Polak miał możliwość zamknąć mecz w dwóch setach, jednak nie wykorzystał żadnej z trzech okazji w tie-breaku i dopiero w trzeciej partii potwierdził swoją wyższość. Zwyciężył 6:4, 6:7(11), 6:3. W 1/8 finału zmierzy się w czwartek z Tallonem Griekspoorem.

20:25 Chinka Zhu Lin będzie rywalką Magdy Linette w 1/8 finału w Birmingham. Ich pojedynek na pierwszym korcie rozpocznie się w środę wczesnym popołudniem.

20:16 Miłośnicy tenisa na Wyspach zaciskali kciuki za Andy’ego Murraya, ale nic to nie dało. Młodszy o 12 lat Alex de Minaur oddał tylko cztery gemy dawnemu mistrzowi i kosztem Szkota awansował do 1/8 finału w Londynie. Mecz zakończony wynikiem 6:3, 6:1 trwał 86 minut.

Najlepsze fragmenty meczu De Minaura i Murraya
Flashscore

19:05 Magdalena Fręch efektownie zatrzymała powrót Barbory Strycovej. Specjalistka od gry na trawie nie sprostała Polce, choć miała aż sześć piłek setowych na wagę prowadzenia. W drugiej partii Czeszka była już tylko tłem dla łodzianki, która wygrała 7:6(3), 6:1 i awansowała do 1/8 finału w Birmingham. Na jej drodze stanie teraz rozstawiona z ósemką Sorana Cirstea.

Polka grała mniej efektownie, za to z większym skupieniem do samego końca
Polka grała mniej efektownie, za to z większym skupieniem do samego końcaFlashscore

17:50 Magda Linette awansowała do kolejnej rundy debla w Birmingham. Razem z Bernardą Perą poznanianka pokonała Alicję Rosolską i Nadię Kiczenok 6:2, 6:3.

16:50 Jelena Ostapenko była nie do zatrzymania dla Lindy Noskovej. Czeszka wydarła jej po walce drugiego seta, ale widowisko należało do Łotyszki, która awansuje do 1/8 finału Rothesay Classic po zwycięstwie 6:2, 5:7, 6:1.

15:24 Tylko dwa sety, a jednak aż dwie godziny walki. Holger Rune wyszedł zwycięsko z walki z Maximem Cressym, ale w obu setach rozstrzygał dopiero tie-break. Faworyt z Danii wygrał 7:6(4), 7:6(3) i w Londynie zobaczymy go w 1/8 finału. Jego rywalem jutro będzie Ryan Peniston.

Najlepsze momenty meczu Cressy-Rune
Flashscore

15:06 Dwa z trzech pierwszych meczów wtorku w Halle padło łupem Włochów. Lorenzo Sonego poradził sobie z Aslanem Karacewem, wygrywając 6:2, 3:6, 6:2. Andrea Vavassori nie miał sposobu na Roberto Bautista-Aguta, który pokonał go w niewiele ponad godzinę, wynikiem 6:3, 6:4. Statystykę tenisistom z Italii poprawił niewiele później Jannik Sinner, po zaciętym boju odprawiając Richarda Gasqueta 6:3, 5:7, 6:2. I właśnie skrót tego ostatniego meczu mamy dla Was poniżej:

Kluczowe zagrania meczu Gasquet-Sinner w Halle
Flashscore

11:16 Estonka Anett Kontaveit poinformowała, że po Wimbledonie zakończy karierę. Była wiceliderka rankingu WTA ma zaledwie 27 lat, ale na kontynuowanie kariery nie pozwalają jej problemy ze zdrowiem. O swojej decyzji poinformowała za pomocą mediów społecznościowych.

08:54 Turnieje na trawie wchodzą na najwyższe obroty, a dziś na europejskich kortach będzie można zobaczyć mnóstwo zawodniczek i zawodników z czołówki rankingów, którzy będą rywalizować w zawodach w Halle, Berlinie, Londynie czy Birmingham.

W tym wszystkim nie zabraknie reprezentantów Polski. Magdalena Fręch po przejściu eliminacji zagra w głównej drabince w Birmingham, gdzie zmierzy się w pierwszej rundzie z Barborą Strycovą. W godzinach wieczornych rozstawiony z szóstym numerem w Halle Hubert Hurkacz zagra z kolei z Christoperem Eubanksem.