De Minaur pokonał Ruuda i obronił tytuł w Acapulco

De Minaur pokonał Ruuda i obronił tytuł w AcapulcoAFP
W sobotę rozstawiony z trójką Alex de Minaur z powodzeniem obronił tytuł w Mexican Open, pokonując Caspera Ruuda 6:4, 6:4 w starciu o tytuł w Acapulco.

Wynik ten pomógł 25-letniemu Australijczykowi przełamać serię czterech porażek w finałach imprez i zdobyć swój ósmy tytuł ATP Tour – siódmy na twardych kortach – i zapewnić sobie miejsce w pierwszej dziesiątce światowego rankingu, który jest aktualizowany na bieżąco w poniedziałek.

Dziewiąty zawodnik świata rozpoczął od przełamania na 2:1 w pierwszym secie, a rozstawiony z szóstką Norweg, który w poprzednich dwóch rundach walczył w trudnych trzysetowych pojeynkach z Benem Sheltonem i Holgerem Rune, wydawał się nieco tracić tempo.

Jednak podobnie jak w tych meczach, Ruud się przebudził, aby w drugim secie skorzystać z wczesnego przełamania, ale De Minaur wyrównał na 2:2, po czym w siódmym gemie wysunął się na prowadzenie, pięknym winnerem z forhendu.

Gdy dynamika nabrała tempa, De Minaur zakończył mecz solidnym serwisem i świętował jako pierwszy zawodnik od 12 lat, który obronił tytuł Acapulco.