Tenis Flash: Zaczynamy Rolanda Garrosa! Fręch z pierwszą wygraną turnieju

Tenis Flash: Zaczynamy Rolanda Garrosa! Relacja z pierwszego dnia turnieju
Tenis Flash: Zaczynamy Rolanda Garrosa! Relacja z pierwszego dnia turniejuPablo Gallego
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:12 Maks Kaśnikowski wygrał pierwszy mecz kwalifikacyjny do challengera w Little Rock. Jego rywalem był weteran z Nowej Zelandii, Jose Rubin Statham. Polak pokonał go w trzech setach, 6:3, 6:7(6), 6:4. W poniedziałek jego kolejnym rywalem będzie Omni Kumar.

17:36 Niestety, musimy zadowolić się awansem dwójki Polaków po niedzielnych meczach. Magda Linette uległa w trzech setach Leyli Fernandez 3:6, 6:1, 3:6 i w turnieju singlowym już jej nie zobaczymy. Wylosowanie Kanadyjki zwiastowało spore wyzwanie i przez większość meczu wydawało się, że Polka mu sprosta. Skończyło się inaczej, w końcówce brakło wyrachowania i zimnej krwi. Nasze podsumowanie meczu znajdziesz tutaj.

15:40 Kamilla Rachimowa będzie rywalką Magdaleny Fręch w drugim paryskim pojedynku. 21-latka z Jekaterynburga (obecnie 85. w WTA) szybko rozprawiła się z Czeszką Sarą Bejlek, wygrywając 6:0, 6:3.

15:00 Hubert Hurkacz pokonał Davida Goffina 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4. Polak wygrał tym samym swoją pierwszą pięciosetówkę w Paryżu i zameldował się w drugiej rundzie. Na korcie spędził trzy godziny i 39 minut, lecz w kolejnym etapie zmagań zmierzy się z Tallonem Griekspoorem, który również zagrał dzisiaj pięć setów.

13:45 Sebastian Ofner pierwszym zwycięzcą turnieju ATP w Paryżu. Austriak w trzech setach pokonał sklasyfikowanego znacznie wyżej Maxime'a Cressy'ego, 6:4, 7:6(6), 6:2.

12:25 Aryna Sabalenka bez problemu pokonała Martę Kostiuk. Faworytka wygrała 6:;3, 6:2, tylko na początku pierwszego seta tocząc wyrównaną walkę z rywalką. To właśnie Sabalenka może być rywalką Magdaleny Fręch w trzeciej rundzie, jeśli oczywiście obie zawodniczki do niej dojdą.

12:10 Pierwsza wygrana French Open ma biało-czerwone barwy. Magdalena Fręch bez najmniejszych problemów pokonała Zhang Shuai, 29. zawodniczkę turnieju. Polka wygrała 6:1, 6:1 w zaledwie 49 minut. Niedosyt pozostawia jedynie fakt, że to Chinka była tak nieskuteczna, a nie Fręch tak zachwycająca, bo zachwycić nie zdążyła. Nasze podsumowanie meczu znajdziecie tutaj.

09:51 Casper Ruud przyznał, że pełnym wzlotów i upadków sezonu na mączce stawia na swoje doświadczenie z ubiegłego roku w trakcie Rolanda Garrosa. Norweg doszedł wówczas do finału, w którym gładko przegrał z Rafaelem Nadalem, ale liczy na równie dobry występ we Francji w tym roku.

Więcej wypowiedzi Ruuda przeczytasz tutaj

06:05 Kibice sezonu na nawierzchi ziemnej doczekali się najważnieszego turnieju w tej części kalendarza. Już dzisiaj o 11 zacznie się kolejna edycja Rolanda Garrosa. Na samym początku imprezy w akcji zobaczymy dwoje Polaków - Magdalenę Fręch i Huberta Hurkacza. Niedługo później swoje starcie zacznie też Magda Linette

Już w pierwszym dniu na kortach nie zabraknie też największych gwiazd światowego tenisa - swoje pojedynki rozegrają chociażby Aryna Sabalenka, Jessica Pegula czy Stefanos Tsitsipas. Tutaj znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje i wyniki z pierwszego dnia zmagań w Paryżu.