Tenis Flash: Rybakina odpada z US Open już w trzeciej rundzie

Tenis Flash: Rybakina odpada z US Open już w trzeciej rundzieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:47 Elina Switolina (28. WTA) była w stanie odrobić stratę seta, ale w trzeciej partii brakło jej paliwa – Jessica Pegula (3. WTA) wygrała ją zdecydowanie, po dwóch przełamaniach Ukrainki. Wygrana Amerykanki 6:4, 4:6, 6:2 oznacza, że w 1/8 finału zmierzy się ze swoją rodaczką, Madison Keys.

23:35 Co prawda zaliczył falstart i przegrał pierwszego seta, ale meczu nie oddał. Andriej Rublow (8. ATP) w czterech setach odprawił Francuza Arthura Rinderknecha (73. ATP), wygrywając 3:6, 6:3, 6:1, 7:5. W 1/8 finału US Open Rosjanin zmierzy się z Jackiem Draperem (123. ATP), który niespodziewanie pokonał Michaela Mmoha.

22:18 Znamy już porę meczu Igi Świątek z Jeleną Ostapenko. Niestety, będzie późno - zawodniczki wyjdą na kort centralny dopiero po spotkaniu Novaka Djokovicia z Borną Gojo. Oznacza to, że mecz rozpocznie się po 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a realnie bliżej godziny 4.

21:45 Carlos Alcaraz (1. ATP) nie zostawił złudzeń swojemu sobotniemu rywalowi. Dan Evans (28. ATP) zdołał co prawda wygrać jednego seta przeciwko faworytowi, ale Hiszpan nawet z niemal niemożliwych sytuacji wychodził obronną ręką. Zwyciężył 6:2, 6:3, 4:6, 6:3 i w niedzielę stanie naprzeciw Matteo Arnaldiego (61. ATP).

18:43 Daria Kasatkina (13. WTA) bez większych trudności rozprawiła się z Greet Minnen (97. WTA). Faworytka wygrała mecz 6:3, 6:4 w kolejnym pojedynku zmierzy się z Aryną Sabalenką.

18:18 Niewiele brakowało, a zdążyłaby w godzinę - Aryna Sabalenka (2. WTA) w 61 minut wygrała swój pojedynek 1/16 finału US Open z Clarą Burel (63. WTA). Francuzka zdołała obronić tylko dwa gemy przy swoim podaniu, przegrała 1:6, 1:6.

13:15 Iga Świątek przyznała, że rywalizacja z Kają Juvan była dla niej trudna z uwagi na towarzyszące jej emocje. Obie zawodniczki od dawna się przyjaźnią, a na korcie trzeba było skupić się na sporcie. Polka cieszyła się, że po meczu nie było żadnego napięcia i obie normalnie spędziły razem czas w szatni.

07:32 Serb Novak Djoković (2. ATP) jako ostatni schodzi piątego dnia turnieju z kortów Flushing Meadows. Drugi zawodnik światowego rankingu okrutnie męczył się ze swoim rodakiem Laslo Djere (38. ATP) i po pięciu setach uniknął eliminacji w trzeciej rundzie. Przegrał dwa pierwsze sety 4:6, 4:6, ale następnie odwrócił losy meczu wygrywając kolejne partie 6:1, 6:1, 6:3. Obaj zawodnicy spędzili na korcie trzy godziny i 48 minut.

06:30 W czwartej rundzie w męskim turnieju zameldowali się obaj Amerykankie w pierwszej dziesiątce rankingu ATP. Taylor Fritz (9. ATP) w błyskawicznym tempie poradził sobie z Jakubem Mensikiem (206. ATP) 6:1, 6:2, 6:0, a Frances Tiafoe (10. ATP) wygrał z Adrianem Mannarino (35. ATP) 4:6, 6:2, 6:3, 7:6(6).

06:28 Kolejny krok w kierunku sukcesu wykonała za to faworytka gospodarzy Coco Gauff (6. WTA) - młoda Amerykanka po ponad dwóch godzinach na korcie pokonała Elise Mertens (32. WTA) 3:6, 6:3, 6:0.

06:26 Duża sensacja na US Open - Jelena Rybakina (4. WTA) przegrała 3:6, 7:6(6), 4:6 z Soraną Cirsteą (30. WTA) i odpadła z ostatniego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego już w trzeciej rundzie. Przypomnijmy, że czwarta rakieta świata była w tej części drabinki co Iga Świątek, a obie zawodniczki mogły na siebie trafić w półfinale.