Tenis Flash: Gramy dalej w Paryżu. Pewny marsz Świątek i Zielińskiego do kolejnych rund

Tenis Flash: Gramy dalej w Paryżu. Po Hurkaczu, do trzeciej rundy może awansować ŚwiątekAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:33 Jeden Niemiec awansował, drugi nie – to rozstrzygnięcia wieczornych meczów ATP w Paryżu. Yannick Hanfmann musiał uznać wyższość Francisco Cerundolo (6:3, 6:3, 6:4). Z kolei Alexander Zverev odprawił Alexa Molcana 6:4, 6:2, 6:1.

20:12 Zacięte pierwsze gemy i szybkie finisze seta – tak można podsumować szybką wygraną Coco Gauff nad Julią Grabher. Faworytka ze Stanów Zjednoczonych wygrała 6:2, 6:3 w nieco ponad godzinę. Jeszcze szybciej (choć, niestety, z pozasportowych powodów) do kolejnej rundy awansowała Łesia Curenko. Po dynamicznym i wymagającym pierwszym secie Lauren Davis nie była w stanie rozegrać drugiego i wycofała się z rywalizacji.

19:56 Nicolas Jarry nie zamierza się zatrzymać. Właśnie odniósł siódme zwycięstwo z rzędu, ponownie ze znacznie wyżej rozstawionym przeciwnikiem. Tym razem łupem Chilijczyka padła wygrana 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 z Amerykaninem Tommym Paulem. W kolejnej rundzie czeka na niego rodak Paula, Marcos Giron. On również zaskoczył niektórych, nie oddając nawet jednego seta Jiriemu Lehecce.

18:55 Ons Jabeur pewnym krokiem weszła do trzeciej rundy turnieju WTA w Paryżu. Tunezyjka potrzebowała niewiele ponad godziny na odprawienie Francuzki Oceane Dodin. Wygrała 6:2, 6:3, choć reprezentantka gospodarzy zdołała ją dwukrotnie przełamać.

18:42 Niebywały pojedynek rozegrali między sobą Jannik Sinner i Daniel Altmaier. Pięć setów, trzy tie-breaki i prawie pięć i pół godziny walki. Efektem jest sensacyjna wygrana Niemca, który ustrzelił jednego z faworytów turnieju ATP.

17:45 Hugo Nys i Jan Zieliński bez problemów awansowali do 1/16 finału debla w Paryżu. Zapowiada się kolejny udany występ w wielkim turnieju? Nie zapeszajmy, ale po pewnym 6:4, 6:2 z duetem Gasquet/Pouille czas na kolejnych rywali.  W 1/16 finału czekają weterani z Brazylii i Australii, Marcelo Melo i John Peers. Ten pojedynek już jutro.

17:14 Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie. Po półtorej godzinie gry Polka pokonała Amerykankę Claire Liu 6:4, 6:0. Na kolejnym etapie zmagań jej rywalką będzie Chinka Xinyu Wang.

16:35 Organizatorzy Rolanda Garrosa poinformowali o planie meczów na piątek. Tym samym wiadomo już, że Hubert Hurkacz swój mecz z Juanem Pablo Varillasem rozegra w godzinach popołudniowych lub wieczornych na korcie numer 14.

15:26 Jeden faworyt odpadł, drugi awansował dalej. W dwóch pierwszych meczach ATP zakończonych w czwartek doszło do zgoła odmiennych rozstrzygnięć. Alex de Minaur odpadł z French Open, a jego pogromcą był Tomas Martin Etcheverry z Argentyny, wygrywając 6:3, 7:6(2), 6:3. Takich problemów z niżej notowanym rywalem nie miał Casper Ruud. Czwarta rakieta rankingu ATP co prawda oddała jednego seta Giulio Zeppieriemu z Włoch, ale ostatecznie to Norweg był zwycięski. Mecz zakończył wynikiem 6:3, 6:2, 4:6, 7:5.

13:41 Spora niespodzianka w pojedynku dwóch amerykańskich zawodniczek. Madison Keys musiała uznać wyższość Kayli Day. Już w pierwszym secie 23-latka trzykrotnie przełamała Keys i szybko wygrała 6:2, zaskakując 20. zawodniczkę rankingu WTA. Bardzo zacięta druga partia padła łupem Keys w stosunku 6:4, a w trzecim secie Day miała szansę skończyć mecz ponownie przy stanie 6:2. Keys odrobiła dwa gemy, ale na więcej nie wystarczyło jej dziś sił i żegna się z French Open.

12:40 Jelena Rybakina pierwszą zwyciężczynią czwartku. Faworytka odprawiła Lindę Noskovą z Czech w dwóch setach, 6:3, 6:3. Czeszka szybko została zepchnięta do defensywy i pomimo heroicznej walki na finiszu pierwszego seta nie zdołała odpłacić Kazaszce za trzy przełamania w meczu 1/32 finału. W kolejnej rundzie Rybakina zagra przeciwko Sarze Sorribes Tormo, która pożegnała notowaną o prawie 100 pozycji wyżej Petrę Martić z Chorwacji 6:4, 6:1.

08:50 Wydarzeniem dnia dla polskich kibiców na kortach Rolanda Garrosa będzie starcie Igi Świątek z Claire Liu. Polka i Amerykanka wyjdą na główną arenę zmagań w Paryżu po starciu Caspera Ruuda z Giulio Zeppierim, które rozpocznie się o 11:45. Oczywiście liderka rankingu będzie zdecydowaną faworytką.