Tenis Flash: Iga Świątek awansowała do 4. rundy French Open bez straty gema

Iga Świątek w kolejnej rundzie zagra z Łesią Curenko
AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:03 Ons Jabeur została postraszona przez Olgę Danilovic, ale ostatecznie wygrała 4-6, 6-4, 6-2.

21:58 Grigor Dimitrov prezentował się świetnie, pokonując Daniela Altmaiera (24) 6-4, 6-3, 6-1 i awansując do drugiego tygodnia turnieju wielkoszlemowego po raz pierwszy od Australian Open w 2021 roku. Bułgar wydaje się być w doskonałej formie w tej chwili - czy ma szanse na zwycięstwo w Roland Garros?

19:30 Ukrainka Łesia Curenko nie miała żadnych problemów z Biancą Andreescu, pokonując Kanadyjkę 6-1, 6-1. Ukrainka będzie kolejną rywalką Igi Świątek.

19:27 Francisco Cerundolo po raz pierwszy awansował do ostatniej 16 Wielkiego Szlema, pokonując Taylora Fritza (25) 3-6, 6-3, 6-4, 7-5 w imponującym stylu. Następny będzie Holger Rune.

18:24 Dużo szybciej i łatwiej niż Haddad Maia ze swoimi rywalkami poradziły sobie Anna Karolina Schmiedlova (100. WTA) i Bernarda Pera (36. WTA). Słowaczka ograła 6:1; 6:3 Kaylę Day (138. WTA), a Amerykanka 6:4; 7:6(2) pokonała Elisabettę Cocciaretto (44. WTA).

18:20 Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju pań w Paryżu. Beatriz Haddad Maia (14. WTA) odwróciła losy meczu z Jekateriną Aleksandrową (23. WTA). Brazylijka przegrała pierwszą partię 5:7, ale w dwóch kolejnych była lepsza 6:4; 7:5. Rosjanka miała piłkę meczową w trzecim secie przy stanie 5:4, ale jej nie wykorzystała i to Haddad Maia zagra w 4. rundzie French Open.

16:53 Tomas Martin Etcheverry (49. ATP) i Nicolas Jarry (35. ATP) wywalczyli awans do 4. rundy French Open. Argentyńczyk pokonał 6:3; 7:6(5); 6:2 Bornę Coricia (16. ATP), a Chilijczyk w czterech setach (6:2; 6:3; 6:7; 6:3) ograł Marcosa Girona (75. ATP).

16:50 Coco Gauff (6. WTA) przegrała pierwszego seta 6:7 z Mirrą Andreevą (143. WTA), ale dwa kolejne to już popis Amerykanki, która wygrał dwa razy 6:1 i zameldowała się w czwartej rundzie French Open. Gauff może być rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale.

16:36 Iga Świątek zdemolowała na korcie Xinyu Wang i bez straty gema awansowała do 4. rundy French Open. Relacja z meczu tutaj

15:10 Holger Rune (6. ATP) bardzo pewnie wywalczył awans do kolejnej rundy Roland Garros. Duńczyk po dwóch godzinach gry wygrał 6:4; 6:1; 6:3 z Genaro Alberto Olivierim (231. ATP). Niedługo na korcie powinna pojawić się Iga Świątek, która będzie grała swoje spotkanie właśnie po tym meczu.

15:07 Yoshihito Nishioka (33. ATP) wygrał w pięciu setach i awansował do 4. rundy French Open. Thiago Seyboth Wild (172. ATP), pogromca Daniła Miedwiediewa, prowadził 2:1 w setach, ale przegrał 2:3. Mecz zakończył się wynikiem 3:6; 7:6(8); 2:6; 6:4; 6:0.

13:46 Casper Rudd (4. ATP) miał problemy w pierwszym secie, ale awansował do 4. rundy French Open. Norweg wygrał 4:6; 6:4; 6:1; 6:4, a jego rywalem był Chińczyk Zhizhen Zhang (71. ATP).

12:37 Mecz Igi Świątek zostanie rozegrany po spotkaniu Holgera Rune i Genaro Alberto Olivieiriego. Ich starcie rozpocznie się o godzinie 13. Jest to zmiana w rozkładzie na korcie Philippe-Chatrier po wycofaniu się Rybakiny, która miała grać pierwszy mecz dnia na tym obiekcie.

12:35 Martyn Pawelski (664. WTA) pokonał Petera Fajta (621. WTA) w półfinale turnieju ITF W15 w Kursmumlijskiej Banji. Polak przegrywał w pierwszym secie 1:4, ale później już dominował i wygrał 6:4. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem i Pawelski zagra w finale.

11:45 Elena Rybakina tuż przed rozpoczęciem meczu 4. rundy przeciwko Sarze Sorribes Tormo!

08:35 Iga Świątek pozostaje jedyną polską nadzieją na sukces podczas French Open. Wczoraj po kolejnym pięciosetowym pojedynku z turniejem pożegnał się Hubert Hurkacz. Liderka światowego rankingu zagra dziś trzecie spotkanie na korcie Philippe-Chatrier. Przed nią zaprezentują się Elena Rybakina w starciu z Sarą Sorribes Tormo oraz Holger Rune, który zmierzy się z Genaro Alberto Olivierim.