Miedwiediew odwrócił losy półfinału i zagra z Alcarazem w finale w Indian Wells

Miedwiediew odwrócił losy półfinału i zagra z Alcarazem w finale w Indian WellsAFP
Daniił Miedwiediew pokonał 1:6, 7:6(3), 6:2 Tommy'ego Paula i awansował do finału prestiżowego turnieju w Indian Wells, w którym drugi rok z rzędu zmierzy się z Carlosem Alcarazem.

Rosjanin w pierwszym secie zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań i przegrał wszystkie trzy gemy serwisowe, by już po pół godzinie gry przegrywać w setach. "To było bardzo trudne. KIedy jest wieczór i jest zimno, naprawdę trudno się serwuje. On zagrał niewiarygodny pierwszy set, ale pomyślałem, że muszę po prostu znaleźć lepsze uderzenia i wpędzić go w kłopoty" - mówił po meczu.

Drugi set był najbardziej wyrównany, ponieważ zabrnął aż do tie breaka, ale w trzecim Miedwiediew szybko przełamał rywala, poprawił w dalszej części seta i wygrał decydującą partię do dwóch gemów.

W finale, podobnie jak przed rokiem, zmierzy się z Alcarazem. Rosjanin powalczy o skompletowanie zwycięstw we wszystkich turniejach rangi ATP 1000 na twardej nawierzchni w kalendarzu. W przeszłości wygrywał wszystkie takie turniej, poza zawodami w Indian Wells.