Tenis Flash: Djoković odpadł, Lehecka prze naprzód, Świątek zagra o ćwierćfinał

Tenis Flash: Djoković odpadł już w trzeciej rundzie, Świątek zagra o ćwierćfinałAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:41 Carlos Alcaraz (2. ATP) wziął srogi rewanż na Fabianie Marozsanie (58. ATP) za zeszłoroczną porażkę w Rzymie. Hiszpan nie dał Węgrowi szans i z rezultatem 6:3, 6:3 zapewnił sobie grę w ćwierćfinale w Indian Wells.

22:36 Marta Kostiuk (32. WTA) górą w rywalizacji z Anastasiją Pawluczenkową (24. WTA). Po wymianie przełamań na starciu meczu Ukrainka wyraźnie doszła do głosu i od stanu 4:3 dla rywalki wygrała trzy pozostałe gemy. W drugim secie miała już całkowitą kontrolę, tylko jednego break pointu nie wykorzystując. Wygrana 6:4, 6:1 oznacza awans do ćwierćfinału w Indian Wells, gdzie czeka na nią… kolejna Rosjanka imieniem Anastasija, tym razem rankingowa sąsiadka Potapowa (33. WTA). Ten mecz już w czwartek.

20:57 Jasmine Paolini (14. WTA) wygrała seta do zera, a mimo to nie spełniła nadziei włoskich kibiców i nie zagra w ćwierćfinale w Indian Wells. W trzech setach uległa Anastasiji Potapowej (33. WTA), która po zwycięstwie 7:5, 0:6, 6:3 wchodzi do ćwierćfinału i może znaleźć się na drodze Igi Świątek, jeśli Polka wygra dwa kolejne spotkania.

20:33 Jiri Lehecka (32. ATP) nie bierze jeńców. Po wyeliminowaniu Rublowa dokłada skalp Stefanosa Tsitsipasa (11. ATP) po bardzo przekonującej wygranej 6:2, 6:4 w godzinę i kwadrans. Czech jako pierwszy melduje się w ćwierćfinale w Indian Wells, może czekać na rywala.

18:11 Potwierdziły się złe wieści dla polskich kibiców. Tegoroczna edycja WTA Finals - a najpewniej także dwie kolejne - odbędzie się w Rijadzie, choć liczyliśmy na czeską Ostrawę. Za kulisami w Indian Wells dzieje się jednak znacznie więcej: Arabia Saudyjska wyłożyła na stół miliard dolarów za połączenie tourów WTA i ATP, oczywiście pod saudyjską egidą i z nowym turniejem rangi 1000 w Rijadzie.

16:09 Urszula Radwańska (499. WTA) jako druga Polka melduje się w 1/8 finału turnieju ITF w Solarino. Polka pokonała reprezentantkę miejscowych, 17-letnią Vittorię Paganetti. Drugiego seta nastolatka wyrwała po zaciętym tie-breaku, ale w decydującej partii Polka nie dopuściła jej do głosu, wygrywając mecz 6:2, 6:7(9), 6:1.

12:24 Luca Nardi w wywiadzie po meczu z Novakiem Djokoviciem przyznał, że wciąż ma na drzwiach sypialni plakat z Serbem i nie zamierza go zdejmować. Z kolei przed meczem radził się trenera, jak nie przegrać 1:6, 1:6. Co jeszcze powiedział? Sprawdź tutaj.

Wynik i statystyki meczu Djoković-Nardi
Wynik i statystyki meczu Djoković-NardiFlashscore / AFP

11:51 Cenne otwarcie turnieju ITF W35 we włoskim Solarino dla Martyny Kubki (368. WTA). Polka pokonała w pierwszym meczu czwartą rakietę turnieju, Bułgarkę Isabellę Shinikovą (269. WTA) 6:3, 3:6, 7:6(2).

11:30 Organizatorzy turnieju w Indian Wells podali już plan gier na następny dzień. Z tego powodu wiemy, że Iga Świątek (1. WTA) rozpocznie swój mecz z Julią Putincewą (79. WTA) o godzinie 4 w nocy czasu polskiego. Będzie to sesja wieczorna w Kalifornii. Polscy kibice mogą więc przemyśleć, czy nie wstać do pracy nieco wcześniej i nie obejrzeć meczu Polki. Niezależnie czy zdecydujecie się na taki ruch, wynik meczu na żywo będziecie mogli znaleźć tutaj

09:40 Ku uciesze amerykańskiej publiczności do kolejnej rundy awansowała także Emma Navarro (23. WTA), która wygrała z Eliną Switoliną (17. WTA) 6:1, 4:6, 6:3. W czwartej rundzie jest już także Maria Sakkari (9. WTA), która wygrała 6:3, 6:4 z Caroline Garcią (26. WTA).

09:36 Problemów z awansem do czwartej rundy nie mieli inni faworyci, którzy zagrali tej nocy. Daniił Miedwiediew (4. ATP) męczył się z Sebastianem Kordą (29. ATP), ale po dwóch godzinach i 32 minutach gry wygrał 6:4, 5:7, 6:3. Grigor Dimitrow (13. ATP) uporał się z kolei z Adrianem Mannarino (21. ATP) i pokonał Francuza 6:3, 6:3.

09:33 "Naprawdę nie miał nic do stracenia, więc zagrał świetnie. Zasłużył na zwycięstwo. Byłem bardziej zaskoczony swoim poziomem. Mój poziom był naprawdę, naprawdę zły. Te dwie rzeczy się łączą. On ma świetny dzień, ja miałem naprawdę zły dzień" - powiedział po porażce Djoković, który tym samym odpadł już w trzeciej rundzie Indian Wells i nie zdobędzie rekordowego szóstego triumfu na kortach w Kalifornii.

09:30 Noc na kortach w Indian Wells przyniosła sensacyjne rozstrzygnięcie. Cały sportowy świat obiegła już informacja o porażce Novaka Djokovicia (1. ATP) przegrał 4:6, 6:3, 3:6 z 20-letnim Lucą Nardim (123. ATP). To porażka dominatora męskiego tenisa, jaka nie zdarzyła mu się od wielu lat.