Team World znakomicie rozpoczyna obronę Pucharu Lavera. Europa z samymi porażkami

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Team World znakomicie rozpoczyna obronę Pucharu Lavera. Europa z samymi porażkami
Laver Cup oferuje fanom rzadką okazję, aby zobaczyć najlepszych graczy w tej dyscyplinie sportu.
Laver Cup oferuje fanom rzadką okazję, aby zobaczyć najlepszych graczy w tej dyscyplinie sportu.
Reuters
Obrońcy tytułu, Team World, objęli prowadzenie 3:0 nad Team Europe w pierwszym dniu Laver Cup w Vancouve. Swoje singlowe mecze wygrali Ben Shelton, Francisco Cerundolo i Felix Auger-Aliassime.

Trzydniowy turniej, postrzegany jako tenisowa odpowiedź na golfowy Ryder Cup, oferujący fanom rzadką okazję do zobaczenia najlepszych graczy w tym sporcie, jest w tym roku pozbawiony takich zawodników jak emerytowany Roger Federer, kontuzjowany Rafa Nadal i Novak Djokovic.

Fani mieli jednak okazję zobaczyć przyszłość w Rogers Arena, gdy półfinalista US Open Ben Shelton pokonał innego debiutanta Arthura Filsa 7:6(4); 6:1, aby po raz pierwszy w sześcioletniej historii dać Team World punkt otwierający zawody.

"To na pewno inna presja" – powiedział Amerykanin, który w pierwszym secie przegrywał 1-4 w tie-breaku, po czym wrzucił wyższy bieg, wygrał wszystkie kolejne punkty i zakończył seta zwycięstwem, podczas gdy współzałożyciel turnieju i 20-krotny mistrz wielkoszlemowy – Roger Federer – przyglądał się temu z trybun.

"Uwielbiam presję związaną z grą dla drużyny. Z tyłu głowy zawsze jest to, że nie chcesz ich zawieść, ale także zwycięstwo jest o wiele większe, gdy możesz to zrobić dla nich i Team World, a nie tylko dla siebie ".

Argentyńczyk Francisco Cerundolo zdobył swój pierwszy punkt dla Team World dzięki zwycięstwu 6:3; 7:5 nad Alejandro Davidovichem Fokiną.

"Mamy trochę nowej krwi. Jest dużo energii" – powiedział kapitan Team World John McEnroe.

"Myślę, że zawsze mieliśmy ducha zespołu, ale teraz jest świetna atmosfera w drużynie. Oczywiście weszliśmy z impetem. Wspaniale jest mieć przewagę" – dodał.

Faworyt gospodarzy Felix Auger-Aliassime skompletował hat-tricka zwycięstw singlowych dla Team World, wygrywając 6:4; 6:3 z francuskim weteranem Gaelem Monfilsem w wieczornej sesji.

Arthur Fils i Andriej Rublow grają z Amerykanami Francesem Tiafoe i Tommym Paulem w meczu deblowym.

Pierwsza drużyna, która zdobędzie 13 punktów, zdobędzie Puchar Lavera.

Podczas gdy Team World zdobył jeden punkt za każde zwycięstwo w piątek, Team Europe traci nadziei, ponieważ dwa punkty będą oferowane za każde zwycięstwo w sobotę i trzy punkty za każde zwycięstwo w ostatnim dniu.