Tenis Flash: Wygrane Hurkacza i Świątek w Madrycie, Magdalena Fręch odpada

Tenis Flash: Światowa czołówka ATP zaczyna granie w Madrycie
Tenis Flash: Światowa czołówka ATP zaczyna granie w MadrycieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:30 Iga zdaje sobie sprawę, że jej mecz otwarcia w Madrycie nie był optymalny. Ale wie już, nad czym pracować, żeby poprawić swoją skuteczność. Co jeszcze powiedziała?

Rozmowa Igi Świątek po pierwszym meczu w Madrycie

21:30 Iga Świątek również ma dla swoich kibiców dobre wieści. Jej wygrana z Julią Grabher była co prawda spodziewana, ale mecz nie okazał się tak łatwy, jak oczekiwano. Polka zaliczyła udane przetarcie, choć ma nad czym pracować w kolejnych pojedynkach.

21:20 Hubert Hurkacz wygrywa pierwszy pojedynek a Madrycie. Zwycięstwo nad Richardem Gasquetem przyszło po ciężkim boju, ale Hubi zachwycił powrotem w ostatnim secie. Przegrywał 2:5, by zdominować rywala i wygrać 7:5! W kolejnej rundzie jego rywalem będzie Borna Corić.

20:08 W rozmowie po swoim pierwszym meczu w Madrycie Carlos Alcaraz zupełnie szczerze przyznał, że był blisko przegranej i uratował się dopiero w połowie drugiego seta. Co jeszcze mówił? Film z polskimi napisami poniżej.

Wywiad pomeczowy Carlitosa

19:30 Jessica Pegula okazała się zbyt silna dla Magdaleny Fręch - 97 pozycji rankingowych różnicy nie wzięło się znikąd. Polka pokazała jednak charakter i nawet w bardzo trudnych momentach walczyła, by zatrzymać trzecią rakietę świata. Amerykanka wygrała 7:6(5), 6:3.

19:15 Jak wyglądał pojedynek Alcaraza z Ruusuvuorim? Mamy dla Was przygotowaną esencję z najciekawszymi momentami!

Mecz Alcaraz-Ruusuvuori w skrócie

18:20 Niewiele brakowało, a faworyt całego madryckiego turnieju pożegnałby się z własną publicznością w pierwszym meczu. Carlos Alcaraz nie oddał ani seta od początku kwietnia, tymczasem w meczu z Emilem Ruusuvuorim zaczął od porażki 2:6. Piłki setowe zaciekle wybraniał, ale na ratowanie losów partii było za późno. W drugiej partii nie pozwolił Finowi na podobną ucieczkę i po wybronieniu pięciu break pointów (przed wyjściem na 3:3) wrzucił wyższy bieg. Przełamał Ruusuvuorego i doprowadził do wygranej 6:4. Trzeci set był już klasycznym one-man-show, jakiego chcieli kibice. Alcaraz wygrał już pewnie, 2:6, 6:4, 6:2.

17:30 Kolejne zaskoczenie w Madrycie. Debiutująca na tych kortach Alycia Parks w dwóch setach pokonała o połowę starszą od siebie Wikroyję Azarankę 6:2, 7:6(5). Amerykanka imponowała szybkością i asami, z czym Białorusinka nie mogła sobie poradzić. Choć tie-breaka Azaranka zaczęła skuteczniej, to Amerykanka szybko odrobiła straty i nie dała sobie odebrać wygranej.

16:30 Piątek nie zaczął się najlepiej dla polskich tenisistek. Magda Linette z Sofią Kenin bardzo dobrze zaczęły swój pierwszy mecz deblowy, ale w drugim secie pozwoliły faworytkom odskoczyć i złapać ponownie wiatr w żagle. O losach meczu decydował super tie-break, którego pewnie wygrały Gabriela Dabrowski i Luisa Stefani.

15:50 Choć był faworytem, to po zwycięstwie nad Stanem Wawrinką Andriej Rublow nie dowierzał. Szczerze przyznał, że nie spodziewał się tak dobrego rywala już w pierwszym meczu, do tego w bardzo dobrej dyspozycji.

Rublow po wygranej z Wawrinką

15:20 Jelena Rybakina kończy Mutua Madrid Open na pierwszym pojedynku. Starsza o rok Anna Kalinskaja z Rosji najpierw zaskoczyła Kazaszkę wygraną w pierwszym secie, by ostatecznie nie dać jej szans w trzecim. Wygrała po długim boju 7:5, 4:6, 6:2 i wyeliminowała Rybakinę już w drugiej rundzie. Siódma rakieta WTA i siódma najwyżej rozstawiona zawodniczka turnieju to już druga tenisistka z top ten, która wypadła z zawodów.

15:02 Stan Wawrinka nie sprostał faworyzowanemu Andriejowi Rublowowi. Mecz był fascynujący i Szwajcar był na drodze do wyrwania pierwszego seta, na co Rosjanin zareagował surowo, ze stanu 5:4 dla Wawrinki doprowadzając do 5:7. W drugiej partii Rublow zaczął źle, ale w dalszej części kontrolował już grę i trzykrotnie z rzędu przełamał rywala. Ostatecznie zwyciężył 7:5, 6:4. Najlepsze fragmenty meczu przygotowaliśmy dla Was poniżej!

Kluczowe momenty pojedynku Wawrinka-Rublow

14:35 Co powiedziała zwyciężczyni pierwszego piątkowego meczu WTA w Madrycie? Barbora Krejcikova już przed pojedynkiem czuła, że o awans wcale nie będzie łatwo.

Barbora Krejcikova po zwycięstwie z Kovinić

14:30 Kolejna niespodzianka w męskiej części Mutua Madrid Open. Lorenzo Musetti żegna się z turniejem bez wygrania choćby jednego seta. W pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej pokonał go Yannick Hanfmann. Mecz zakończył się tie-breakiem po dwóch setach – 6:4, 7:6(3). Dla Hanfmanna to już czwarta wygrana w Madrycie, wliczając obie rundy kwalifikacji. W trzeciej rundzie Hanfmann zagra ze swoim rodakiem, Danielem Altmaierem.

13:50 W pierwszych piątkowych meczach turnieju WTA w Madrycie nie zawiodły faworytki, choć nie wszystkie mecze były łatwe. Barbora Krejcikova prawie 2,5 godziny walczyła o awans kosztem Danki Kovinić, wygrywając 6:3, 4:6, 6:0. Weronika Kudiermietowa odprawiła najlepszą hiszpańską zwyciężczynię kwalifikacji, Nurię Parrizas-Diaz 6:3, 4:6, 6:2. Daria Kasatkina nie dała szans rodaczce Anastasiji Pawluczenkowej (6:4, 6:3), a Qinwen Zheng wygrała z Caty McNally 6:4, 7:6(3).

12:50 Czwarty zawodnik rankingu ATP sensacyjnie żegna się z Madrytem już po pierwszym pojedynku. Casper Ruud przegrał w piątek z Włochem Matteo Arnaldim, który jest notowany o 101 miejsc niżej. 22-latek wygrał 6:3, 6:4.

"Może stadion, presja w jego przypadku? Ja podszedłem do tego wolny i zagrałem dziś najlepszy mecz tenisowy w życiu, zdecydowanie" – powiedział młody Aranldi.

08:55 Wczoraj grę w głównej drabince turnieju WTA w Madrycie rozpoczęła część czołówki kobiecego rankingu, a dzisiaj do gry przystąpią kolejne najlepsze zawodniczki oraz najlepsi tenisiści na świecie. Do gry wkraczają też Iga Świątek i Hubert Hurkacz

Nie wcześniej niż o godzinie 20 na głównym korcie w stolicy Hiszpanii zaprezentuje się Świątek, która zagra z Austriaczką Julią Grabher

Na drugim w kolejności korcie zagra z kolei Magdalena Fręch, która przebrnęła eliminacje, wygrała mecz w pierwszej rundzie, a teraz zmierzy się z Jessicą Pegulą. Polka powinna wyjść na kort w godzinach popołudniowych.

O podobnej porze na innym korcie zagra z kolei Hurkacz. Najlepszy polski tenisista zmierzy się z Richardem Gasquetem. Jego pojedynek będzie czwartym tego dnia na korcie numer trzy.