Tenis Flash: Djokovic wyeliminowany, Holger Rune zagra z Ruudem w półfinale w Rzymie

Holger Rune zagrał rewelacyjnie i zameldował się w półfinale
Holger Rune zagrał rewelacyjnie i zameldował się w półfinale AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

00:38 To mogło być fantastyczne zwycięstwo Igi Świątek lub porażka po niezapomnianej walce. Samo pisanie podsumowania było emocjonujące. Niestety, w trzecim secie ćwierćfinał z Jeleną Rybakiną zakończyła kontuzja Polki. W tej sytuacji wynik pojedynku - 6:2, 6:7(3), 2:2 - jest bez znaczenia. Na dalszy plan schodzi też fakt, że Iga nie obroni trofeum w Rzymie. Najważniejsze jest zdrowie tenisistki i o nim będziemy Was informować, gdy tylko pojawią się informacje.

22:11 Jak przebiegał mecz, który dał Ruudowi półfinał? Zapraszamy na skrót z najciekawszymi zdarzeniami.

Kluczowe momenty meczu Ruud-Cerundolo
Flashscore

21:54 Casper Ruud miał słabsze chwile w meczu z Francisco Cerundolo, ale w kluczowych momentach potrafił zadać decydujący cios. Po wygranej 7:6(5), 6:4 to Norweg zagra w półfinale, gdzie jego rywalem będzie Holger Rune.

20:27 Szymon Walków nie zdołał wygrać pierwszego meczu deblowego w Oeiras. Polak w parze z Amerykaninem Hunterem Reesem zagrali bardzo solidnego pierwszego seta, przełamując Jaime Farię i Henrique Rochę z Portugalii. W rewanżu przeciwnicy dokonali przełamania w drugim secie, na wagę piłki setowej. Super tie-break okazał się bardzo jednostronny, a mecz zamknął się wynikiem 6:3, 4:6, 3-10.

19:52 Obawiano się tego z każdym kolejnym dniem ciszy. Rafael Nadal najprawdopodobniej nie pojawi się podczas French Open. Konferencja potwierdzająca wycofanie z kluczowego turnieju ma się odbyć jutro o 16:00.

19:33 To ona zagra przeciwko Idze Świątek lub Jelenie Rybakinie. Co mówiła Jelena Ostapenko po dowodzącym jej charakteru zwycięstwie nad Badosą?

Pomeczowa rozmowa z Jeleną Ostapenko
Flashscore

19:02 Po raz pierwszy w karierze Jelena Ostapenko awansowała do półfinału turnieju WTA w Rzymie. To też najlepszy jej wynik w obecnym sezonie, a w ćwierćfinale rozprawiła się z Paulą Badosą. Hiszpanka była zdecydowanie ruchliwsza na korcie, ale siła i precyzja Łotyszki dały jej wygraną w trzech setach: 6:2, 4:6, 6:3.

18:25 Wesley Koolhof i Neal Skupski pokonali 6:4; 6:4 parę Alex De Minaura i Jason Kubler, dzięki czemu awansowali do półfinału w Rzymie.

17:18 Karol Drzewiecki i Neil Oberleitner przegrali w 1/8 turnieju rangi Challenger w Tunezji. Ich rywalami był Shintaro Mochizuki i Rio Noguchi. Japoński duet pokonał turniejową parę numer „1” 7:5; 7:6(6).

17:10 Coco Gauff i Jessica Pegula awansowały do półfinału turnieju derbowego w Rzymie. Amerykańska para wygrała 7:6; 6:4 z japońskim duetem Shuko Aoyama/Ena Shibahara. Gauff i Pegula są najwyżej rozstawione w tym turnieju.

17:00 Holger Rune wyeliminował Novaka Djokovicia w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie. Norweg wygrał 6:2; 4:6; 6:2. Więcej o tym spotkaniu tutaj

Skrót meczu Rune – Djokovic
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Rune
Flashscore

15:50 Spotkanie Djokovicia z Rune zostało wznowione. Serb przełamał Duńczyka i wygrał drugiego seta 6:4. Teraz obu tenisistów czeka walka w trzeciej partii o awans do półfinału.

15:25 Mecze w Rzymie nie zostaną wznowione przed godziną 15:40.

15:14 Filip Peliwo przegrał 6:7(4); 4:6 w 1/16 turnieju ITF M25 w Reggio Emilia z Julianem Ocleppo.

14:50 Spotkanie Holgera Rune z Novakiem Djokovicem został przerwany przy stanie 6:2; 4:5 0-30 z powodu zbyt mocnych opadów deszczu. Mecz ma swoją niesamowitą dramaturgię ze względu na błąd sędziego w drugim secie, który pozbawił Rune wygrania gema i zaburzył świetną grę Duńczyka. Tutaj będzie jeszcze sporo emocji.

13:04 Marcel Granollers i Horacio Zeballos awansowali do półfinału turnieju deblowego w Rzymie. Ich rywalami w ćwierćfinale był rozstawiony z numerem "2" duet Rajeev Ram i Joe Salisbury. Argentyńsko-hiszpańska para wygrała 6:4; 5:7; 10:6.

07:43 Iga Świątek na pewno nie pojawi się dziś na korcie centralnym przed godziną 20:30. Jej spotkanie planowo ma zostać rozegrane po zakończeniu pojedynku Caspera Ruuda z Francisco Cerundolo. Ich mecz ma rozpocząć się o godzinie 19.

07:40 Poznaliśmy już wszystkich ćwierćfinalistów w turnieju męskim. Mamy kilka sensacyjnych wyników i zaskakujących par: