Tenis Flash: Świątek zmiotła Pawluczenkową, Hurkacz odpadł w deblu

Tenis Flash: Świątek zaczyna rywalizację w Rzymie
Tenis Flash: Świątek zaczyna rywalizację w RzymieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:15 Moment dnia w Rzymie? My postawiliśmy na tę wymianę między Stanem Wawrinką a Grigorem Dimitrovem. Smacznego i do zobaczenia jutro!

Flashmoment piątku
Flashscore

23:10 Piątek nie był najlepszy dla reprezentantek Italii w Rzymie. Pierwsza odpadła Martina Trevisan (1:2 z Karoliną Muchovą), później Lisa Pigato (0:2 z Darią Kasatkiną) i tylko Camila Giorgi pokonała rywalkę, wyżej rozstawioną Jekaterinę Aleksandrową. Dlatego w ostatnim meczu dnia pełne trybuny z zapartym tchem oglądały, jak Jasmine Paolini stawia czoła faworyzowanej Jelenie Rybakinie. Kazaszka pierwszego seta wygrała dopiero po tie-breaku, w drugim jednak wyraźnie odjechała i nie zostawiła szans, wygrywając ostatecznie 7:6(4), 6:1.

22:21 Szybko poszło! Hugo Nys i Jan Zieliński odprawili pierwszych rywali podczas turnieju deblowego w Rzymie w godzinę i 11 minut, wygrywając 6:3, 6:3. W niedzielę poprzeczka powędruje jednak w górę, ponieważ przyjdzie się zmierzyć z parą, która pokonała Monakijczyka i Polaka w Monte Carlo.

21:45 W pierwszym secie walka była zażarta, ale w drugim Serb robił już swoje i pewnie przeszedł do kolejnej rundy. Novak Djokovic zaliczył zwycięstwo w piątkowym meczu z Tomasem Martinem Etscheverry, pokonując go w stosunku 7:6(5), 6:2. W niedzielę Djoker stanie naprzeciw Bułgara Grigora Dimitrova.

Kluczowe momenty meczu Djokovic-Etcheverry
Flashscore

20:28 Łesia Curenko będzie kolejną rywalką Igi Świątek w Rzymie. Ukrainka stoczyła wyjątkowo zaciętego pierwszego seta z Bernardą Perą z USA. W sumie obie zawodniczki przełamywały się w nim pięciokrotnie, a ukraińska tenisistka zdołała powrócić ze stanu 1:4 i wygrać 6:4. W drugiej partii to ona dyktowała warunki i wyszła na prowadzenie 5:1 w gemach, które Amerykanka zdołała zredukować, ostatecznie przegrywając i tego seta w stosunku 6:4. Pojedynek Curenko z Igą Świątek odbędzie się w niedzielę.

18:02 Jak dotąd Włosi mogą być zadowoleni ze swoich ulubieńców w turniej ATP w Rzymie. Wczesnym popołudniem wygrał Jannik Sinner, a tuż przed 18:00 zwycięstwo 2:0 zanotował również Fabio Fognini. 35-letni weteran może i ma najlepsze lata za sobą, ale notowany prawie 100 pozycji wyżej Miomir Kecmanović nie miał szans. Pierwszego seta przegrał 3:6, w drugim rywali rozdzielił dopiero tie-break wygrany przez Włocha. Fognini zapracował na wiwaty pełnych trybun!

16:50 Zacięty był ten pojedynek! Grigor Dimitrov odprawił z Rzymu Stana Wawrinkę, wygrywając 6:4, 7:6(3). W pierwszym secie Bułgar mógł wygrać wyżej, ale Szwajcar wybronił trzy break pointy. W drugim 38-latek wrócił do walki o zwycięstwo, wygrywając trzy gemy z rzędu i doprowadzając do tie-breaka. W nim jednak punktował przede wszystkim Bułgar i to on gra dalej.

Skrót meczu Wawrinka-Dimitrov
Flashscore

16:05 Ons Jabeur kończy udział w Internazionali BNL d'Italia na swoim pierwszym meczu. Szans nie dała jej Paula Badosa, która wygrała 6:1, 6:4. Hiszpanka wyraźnie ma sposób na wyżej notowaną rywalkę z Tunezji. Z pięciu dotychczasowych meczów tylko jeden przegrała.

15:53 Nie miał szczęścia Hubert Hurkacz w deblowym pojedynku przeciwko reprezentantom gospodarzy. Włosi Pellegrino i Vavassori wygrali 2:1 po super tie-breaku (6:4, 3:6, 10-6). Partnerem Hurkacza był Alejandro Davidovich Fokina. Polski tenisista pozostaje w grze singlowej. W sobotę jego rywalem będzie J.J. Wolf.

15:37 Odpadli z niżej notowanymi rywalami. Sebastian Baez i Alex De Minaur w piątek zakończyli udział w turnieju singlowym w Rzymie. Argentyńczyk musiał uznać wyższość Aleksandra Szewczenki (6:3, 6:4), a Australijczyk – Martona Fucsovicsa z Węgier (również 6:3, 6:4).

15:05 Już prawie przekracza 50 milionów euro! Pula nagród podczas tegorocznego French Open wzrosła aż o 12,3 procent w porównaniu do zeszłego roku. Zwycięzcy gry pojedynczej, kobiety i mężczyźni, otrzymają w tym roku premię w takiej samej wysokości - po 2,3 mln euro.

14:51 Najlepsza polska tenisistka cieszy się z dobrego wejścia w turniej, ale zapewnia, że jest ostrożna i nie grozi jej pycha tylko dlatego, że ma szansę na trzeci z rzędu triumf w Rzymie.

Pomeczowa wypowiedź Igi Świątek
Flashscore

14:44 To był pierwszy mecz rozpoczęty w piątek, a skończył się po długich 3 godzinach i 18 minutach. Dziesiąty zawodnik turnieju (i rankingu ATP), Felix Auger-Aliassime już drugi turniej z rzędu na mączce kończy na pierwszym występie. Tym razem pogromcą był Alexei Popyrin, który wygrał 6:4, 4:6, 7:5

14:21 Iga Świątek potrzebowała tylko 68 minut do zwycięstwa na korcie centralnym w Rzymie. Anastasija Pawluczenkowa tylko w dwóch gemach była bliska wygranej, ale ostatecznie ani jednego nie zapisała na swoim koncie. Iga wygrała 6:0, 6:0 i czeka na wyłonienie swojej rywalki w kolejnym pojedynku. Sprawdź podsumowanie meczu na Flashscore.

11:45 Dokładnie 28 minut piątkowych rozgrywek w Rzymie i pierwszego seta zakończył Jannik Sinner, pokonując 6:1 Athanasiosa Kokkinakisa. W drugim Australijczyk walczył o powrót do meczu, jednak Włoch nie zostawił mu złudzeń, wygrywając 6:4.

10:40 Novak Djoković przyznał, że jego zdaniem Carlos Alcaraz będzie jednym z faworytów sezonu na nawierzchni ziemnej i to on będzie zawodnikiem, którego każdy będzie chciał tam pokonać.

„Gdybyśmy mieli szansę zmierzyć się tutaj, byłoby to w finale. Myślę, że obaj chcielibyśmy zagrać w finale” - powiedział z kolei Serb o ewentualnej rywalizacji z Hiszpanem w Rzymie. Więcej o tym przeczytasz tutaj

07:13 Iga Świątek zagra dzisiaj w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Jej rywalką będzie Anastasija Pawluczenkowa. Zawodniczki mają wyjść na kort około godziny 13.