Tenis Flash: Rybakina pokonała Ostapenko i awansowała do finału z Kalininą

Elena Rybakina pokonała Ostapenko i awansowała do finału z Kalininą
Elena Rybakina pokonała Ostapenko i awansowała do finału z KalininąAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:41 Deszcz ustał i Elena Rybakina wydostała się z pułapki, wygrywając cztery gemy z rzędu i awansując do finału kosztem Jeleny Ostapenko po wyniku 6:2, 6:4.

Rybakina - wywiad pomeczowy

21:50 Deszcz przerwał grę pomiędzy Eleną Rybakiną a Jeleną Ostapenko. Łotyszka prowadziła w drugim secie 4:2 po przełamaniu serwisu Rybakiny. Pierwszego seta wygrała Kazaszka.

20:37 Trwa drugi półfinał w turnieju kobiet. Pierwszy set zakończył się po myśli Eleny Rybakiny, która wygrała 6:2 z Jeleną Ostapenko.

Kalinina - wywiad pomeczowy

18:45 Anhelina Kalinina pierwszą finalistką turnieju WTA 1000 w Rzymie. Ukrainka po prawie trzygodzinnym boju pokonała 7:5; 5:7; 6:2 Weronikę Kudiermietową.

18:03 Alicja Rosolska i Olivia Nicholls przegrały 6:3; 6:7(4); 10-12 w półfinale turnieju deblowego w Paryżu. Polsko-brytyjska para miała piłkę meczową w drugim secie przy wyniku 6:5 oraz trzy piłki meczowe w super tie-breaku. Ostatecznie do finału awansowały jednak Nadiia Kiczenok i Alycia Parks.

17:34 Ugo Humbert awansował do finału turnieju rangi Challenger w Bordeaux. Francuz łatwo 6:0; 6:2 pokonał swojego rodaka Richarda Gasqueta. Jego rywalem w walce o tytuł będzie Tomas Martin Etcheverry.

15:58 Olivia Lincer odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF W60 w Kurume. 18-letnia Polka przegrała 4:6; 0:6 z Chinką Yexin Ma. Lincer zanotuje spory awans w rankingu WTA, przesunie się ona z 550. miejsca na pozycję 505.

15:46 Tomas Martin Etcheverry pokonał 6:4; 6:2 Jana-Lennarda Struffa i awansował do finału turnieju rangi Challenger w Bordeaux.

14:45 Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w finale turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Polsko-monakijska para wygrała 6:3; 7:5 z duetem Horacio Zeballos i Marcel Granollers. Więcej o tym meczu tutaj

12:00 Paweł Cias (717. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ITF M15 w Krsko. Polak wygrał 6:4; 6:1 z Filippo Spezialim (892. ATP).

08:10 Już o 13 na korcie powinien pojawić się Jan Zieliński, czyli jedyny polski akcent, który pozostał w Rzymie. Polak w parze z Hugo Nysem powalczy o udział w finale turnieju deblowego. Finaliści tegorocznego Australian Open w półfinale zagrają z parą Marcel Granollers i Horacio Zeballos

08:07 Dziś poznamy też dwie tenisistki, które zagrają o tytuł WTA 1000 w Rzymie i przerwą panowanie Igi Świątek na tym turnieju. Jako pierwsze o finał zagrają Weronika Kudiermietowa i Anhelina Kalinina. Ten mecz zaplanowano na 15:30. Sesja wieczorna przyniesie rywalizację Eleny Rybakiny z Jeleną Ostapenko

08:05 Wczoraj poznaliśmy komplet półfinalistów w turnieju męskim w Rzymie. Pary półfinałowe stworzyli: