Lorenzo Musetti pokonał Taylora Fritza i awansował do półfinału Wimbledonu

Reuters
Musetti świętuje zwycięstwo
Musetti świętuje zwycięstwoReuters
Lorenzo Musetti awansował do swojego dziewiczego półfinału Wielkiego Szlema, pokonując zdecydowanie wyżej rozstawionego Amerykanina Taylora Fritza 3:6, 7:6(5), 6:2, 3:6, 6:1 w środę na Wimbledonie.

Rozstawiony z numerem 25 Włoch ma teraz przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż w ostatniej czwórce turnieju zmierzy się z siedmiokrotnym mistrzem All England Club, Novakiem Djokoviciem, który jest bardzo zdeterminowany wygrać swój 25. turniej najwyższej rangi. Serb będzie też wypoczęty po tym, jak jego półfinał został odwołany i awansował automatycznie.

Po trzymającym w napięciu pierwszym gemie, Taylor Fritz wykorzystał wczesną okazję na przełamanie i objął prowadzenie 3:1, gdy Musetti posłał bekhend w siatkę. Amerykanin umocnił przewagę w następnym gemie potężnym forhendowym winnerem, aby nadać ton pierwszemu setowi.

Mistrz z Eastbourne kontynuował podkręcanie swojego forhendu i serwował w pięknym słońcu, od czasu do czasu wywołując westchnienia kibiców na korcie pierwszym petardami z linii bazowej. Objął prowadzenie w meczu asem.

Po wymianie breaków na początku drugiego seta, wicemistrz Queen's Club Musetti ponownie zaatakował i wyszedł na prowadzenie 5:3, a choć Fritz zniwelował deficyt, Włoch podniósł swój poziom na finiszu i doprowadził do tie-breaka.

Musetti urozmaicił swoją grę i zmusił Fritza do nietypowych błędów, łatwo przechodząc przez trzeciego seta po dwóch przełamaniach, ale po przegraniu kolejnego seta dał Amerykaninowi drogę powrotną do meczu w piątym secie.

Gdy cienie pokryły wypielęgnowaną murawę, aby utrudnić życie graczom, Musetti zbudował przewagę 5:0 w decydującym secie i zakończył go przy swoim serwisie, gdy Fritz wyrzucił piłkę po niezręcznym upadku przy siatce w poprzednim punkcie.

Nagrodą dla Musettiego będzie półfinałowe spotkanie z 24-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema Djokoviciem, który przeszedł do rekordowego 13. półfinału na Wimbledonie po tym, jak australijski dziewiąty rozstawiony Alex De Minaur wycofał się z meczu z kontuzją biodra.