Tenis Flash: Fręch odpadła po porażce z Jabeur. Deszcz krzyżuje plany organizatorów

Czy organizatorzy będą mieli kolejne kłopoty z pogodą?
Czy organizatorzy będą mieli kolejne kłopoty z pogodą?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:42 Na koniec zostawiliśmy pomeczową wypowiedź Ons Jabeur. Tunezyjka porównała oba swoje mecze z Magdaleną Fręch i za lepszy uznała ten wtorkowy. "W Indian Wells wracałam świeżo po kontuzji, a nie jest łatwo grać przeciwko komuś takiemu jak ona. Jest wojowniczką i gra swoje nawet kiedy ktoś dopiero dochodzi do siebie" – chwaliła Polkę Tunezyjka.

"Dziś miałam chyba przewagę doświadczenia na trawie. Spodziewałam się, że sprawi mi problemy, ale cieszę się, że zachowałam skupienie w odpowiednich momentach. Na pewno to był lepszy mecz niż w Indian Wells" – skwitowała.

23:10 To był pojedynek tytanów i niebywały comeback. Gdy zaczynali w poniedziałek, dwa pierwsze sety zapisał na swoim koncie Bernabe Zapata Miralles. Gdy kończyli we wtorek – po przeniesieniu meczu z powodu deszczu – górą był Tomas Etcheverry. To właśnie Argentyńczyk po prawie pięciu godzinach meczu wygrał 6:7(5), 5:7, 6:3, 6:4, 7:5 i awansował do drugiej rundy. W niej zmierzy się z innym wytrzymałościowcem, Stanem Wawrinką.

22:15 Nie udało się skompletować "brytyjskiego hat-tricka" we wtorkowych meczach ATP na Wimbledonie. Pewne zwycięstwa zanotowali Andy Murray i Cameron Norrie, ale porażką zakończył się występ Dana Evansa. 33-latek przegrał z niżej notowanym Quentinem Halysem z Francji 2:6, 3:6, 7:6(5), 4:6.

20:52 Choć w rankingu ATP dzieli ich prawie 100 lokat, to na korcie nr 1 w Londynie pojedynek Camerona Norrie z Tomasem Machacem wcale tego nie odzwierciedlał. Poza trzecim setem, wygranym przez Brytyjczyka gładko, Czech dzielnie stawiał opór i okresami przeważał. To faworyt gospodarzy świętował jednak po czterech setach, wygrawszy 6:3, 4:6, 6:1, 6:4. W drugiej rundzie Norrie zagra ze zwycięzcą z pary Eubanks/Monteiro.

20:23 Aryna Sabalenka pewnie odprawiła Pannę Udvardy w ostatnim wtorkowym meczu WTA podczas Wimbledonu. Faworytka oddała Węgierce tylko cztery gemy, notując cztery przełamania i kończąc mecz wynikiem 6:3, 6:1 w zaledwie 63 minuty. W drugiej rundzie Białorusinka zmierzy się albo z reprezentantką Francji Varvarą Grachevą, albo Włoszką Camilą Giorgi.

18:55 Ulubieniec londyńskiej publiczności Sir Andy Murray zameldował się w 2. rundzie Wimbledonu. Pokonał bardzo gładko 6:3; 6:0; 6:1 innego Brytyjczyka, który występował w turnieju z "dziką kartą" – Ryana Penistona. Murraya w kolejnym meczu czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Dominic Thiem – Stefanos Tsitsipas.

18:25 Obecnie w Londynie toczą się dwa mecze w turnieju męskim. Na korcie centralnym grają Ryan Peniston (268. ATP) i Andy Murray (40. ATP). Natomiast na korcie numer 1 rywalizują Cameron Norrie (13. ATP) i Tomas Machac (108. ATP). Oba spotkanie rozgrywane są przy zamkniętym dachu.

18:22 Martyna Kubka (570. WTA) nie była faworytką w starciu z reprezentantką gospodarzy – Lucią Cortez Llorcą (437. WTA), ale postawiła rywalce trudne warunki. Ostatecznie Hiszpanka wygrała 6:4; 6:7(7); 6:3 i awansowała do 1/8 turnieju ITF W25 w Getxo.

17:50 Magdalena Fręch (70. WTA) próbowała zagrozić Ons Jabeur (6. WTA), ale była w stanie to robić tylko fragmentami. Dużo wyżej notowana Tunezyjka wygrała 6:3; 6:3 i dość pewnie awansowała do 2. rundy.

17:13 Elena Rybakina (3. WTA) miała problemy w pierwszym secie z Shelby Rogers (49. WTA) i przegrała go 4:6. Dwa kolejne to jednak dominacja obrończyni tytułu, która wygrała 6:1; 6:2 i wywalczyła awans do 2. rundy.

17:00 Wybitny tenisista Roger Federer obejrzał mecz broniącej tytułu reprezentantki Kazachstanu Jeleny Rybakiny z Amerykanką Shelby Rogers na korcie centralnym w pierwszej rundzie Wimbledonu. Przed rozpoczęciem spotkania na telebimie wyświetlono film podsumowujący karierę Szwajcara.

16:02 Carlos Alcaraz (1. ATP) bez żadnych problemów zameldował się w 2. rundzie Wimbledonu. Hiszpan zdemolował Chardy'ego (542. ATP) w dwóch pierwszych setach, które wygrał 6:0; 6:2. Francuz miał problemy z podrzutem do serwisu i w pierwszej partii popełnił aż 7 podwójnych błędów. Trzeci set był bardziej wyrównany i zakończył się zwycięstwem Alcaraza 7:5. Dla Hiszpana to 30. zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym.

14:37 Carlos Alcaraz bawi się na korcie numer 1 i wygrał pierwszego seta 6:0. Ogromne problemy z serwisem ma Jeremy Chardy. Za moment rozpocznie się pojedynek Eleny Rybakiny z Shelby Rogers na korcie centralnym.

14:05 Carlos Alcaraz i Jeremy Chardy rozpoczynają spotkanie na korcie numer 1 pod zamkniętym dachem.

13:10 Niestety tylko przez godzinę udało się przeprowadzić zmagania w Londynie. Obecnie zaczęło padać i spotkania zostały wstrzymane.

12:20 Warto również zaglądać na kort numer 2, bo tam swój pojedynek rozgrywają Stefanos Tsitsipas i Dominic Thiem. Obaj na Wimbledonie doszli najdalej do 4. rundy i obaj najwyżej w rankingu ATP znajdowali się na 3. miejscu.

12:08 Obecnie w Londynie nie pada i kilka meczów powinno rozpocząć się zgodnie z planem. Ciekawe w pierwszej części dnia zapowiada się spotkanie Matteo Berrettini – Lorenzo Sonego. Ten pierwszy to finalista Wimbledonu z 2021 roku. W tym roku zagrał jeden mecz na trawie. Miało to miejsce właśnie przeciwko Sonego w Stuttgarcie. Wtedy lepszy w dwóch setach okazał się Lorenzo.

07:15 Dziś do gry podczas wielkoszlemowego Wimbledonu wkracza Magdalena Fręch, która ma za sobą dobre występy w tym sezonie na "trawie". Jej rywalką będzie Ona Jabeur, czyli numer "6" światowego rankingu. Na dziś zapowiadane są problemy z pogodą, miejmy jednak nadzieję, że opady deszczu nie przeszkodzą w rozgrywaniu spotkań. Magdalena Fręch mimo wszystko "jest bezpieczna", ponieważ będzie grała drugie spotkanie na korcie nr "1", który jest wyposażony w dach. Przed nią na korcie pojawią się Carlos Alcaraz i Jeremy Chardy