Tenis Flash: Znakomita Świątek już w 3. rundzie. Djokovic pokonuje Thompsona

Iga Świątek pokazała moc w meczu 2. rundy
Iga Świątek pokazała moc w meczu 2. rundyAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:07 Rozgrywki na korcie centralnym zakończyły się, gdy była dwukrotna mistrzyni Petra Kvitova pokonała Jasmine Paolini (27) w trzech setach 6-4, 6-7, 6-1.

21:57 Gdy ciemność zapada nad Wimbledonem, Jannik Sinner- potencjalny czarny koń tego turnieju - wygrał swój mecz drugiej rundy z Diego Schwartzmanem 7-5, 6-1, 6-2.

Wygląda na to, że jest to ostateczny wynik z kortów zewnętrznych, ponieważ gracze wrócą jutro, aby dokończyć swoje mecze z powodu słabego oświetlenia. Gra na korcie centralnym będzie kontynuowana.

21:39 W losowaniu kobiet, Madison Keys rozpoczęła od miejsca, w którym zakończyła w Eastbourne, pokonując Brytyjkę Sonay Kartal 6-0, 6-3. Młoda zawodniczka Mirra Andreeva, która ma za sobą przełomowy rok w tourze, pokonała Xiyu Wang 6-4, 3-6, 7-5.

21:10 Po meczu, który trwał dwa dni, Stefanos Tsitsipas ostatecznie pokonał mistrza US Open 2020 Dominica Thiema w pięciu setach 3-6, 7-6, 6-2, 6-7, 7-6 w trzy godziny i 57 minut. Ben Shelton również wygrał w pięciu setach z Taro Danielem. Adrian Mannarino, Chris Eubanks i Ilya Ivashka to kolejni zawodnicy, którzy awansowali do następnej rundy.

20:37 Pomimo dzielnej walki Jordana Thompsona, Novak Djokovic pokonał Australijczyka 6-3, 7-6, 7-5 w wielkim stylu na korcie centralnym.

20:23 Ćwierćfinalistka z 2022 roku i kobieta, która zakończyła dominację Igi Świątek w zeszłym roku, Alize Cornet przeszła do następnej rundy po pokonaniu Nao Hibino 6-2, 6-2 w 62 minuty. Zwycięstwo daje jej remis z zeszłoroczną mistrzynią Eleną Rybakiną.

19:59 Holger Rune poradził sobie z George'em Loffhagenem, wygrywając ich spotkanie 7-6, 6-3, 6-2. W turnieju kobiet doszło do wielkiego szoku, ponieważ 18. rozstawiona Karolina Pliskova- była finalistka Wimbledonu i numer jeden na świecie - została pokonana przez kwalifikantkę Nataliję Stevanovic w setach 6-2, 6-3.

18:51 Guido Pella (308. ATP) po wyniszczającym meczu pokonał 6:4; 7:5; 4:6; 3:6; 6:1 Bornę Coricia (14. ATP) i awansował do drugiej rundy.

18:36 Z turniejem pożegnał się też Alexei Popyrin (93. ATP). Australijczyk przegrywał 1:2 w setach, ale odrobił stratę, a w decydującej partii prowadził 4:1. Nie zdołał jednak utrzymać przewagi i ostatecznie przegrał całe spotkanie z Dominicem Strickerem (117. ATP) 6:3; 3:6; 2:6; 6:4; 5:7. W turnieju pań problemów z awansem nie miała Anastazja Potapowa (23. WTA), która pokonała 6:3; 6:3 Celine Naef (165. WTA).

18:33 Niespodziewanej porażki po ponad czterogodzinnym meczu doznał Roberto Bautista-Agut (23. ATP). Hiszpan przegrał 6:2; 6:7(7); 7:6(4); 4:6; 5:7 z Romanem Safiullinem (92. ATP). Dalej gra też Francisco Cerundolo (19. ATP). Argentyńczyk pokonał 5:7; 6:3; 6:3; 6:4 Nuno Borgesa (69. ATP).

18:31 Harold Mayot (181. ATP) okazał się lepszy od Benjamina Bonziego (94. ATP) w wewnątrzfrancuskim starciu. Niżej klasyfikowany gracz wygrał 6:3; 6:4; 7:5. Inny Francuz Gregoire Barrere pokonał 7:5; 6:7(4); 7:5; 6:3 Lloyda Harrisa (208. ATP).

18:28 Jelena Ostapenko (17. WTA) nie dała żadnych szans Greet Minnen (123. WTA) i pokonała ją 6:1; 6:2. Dalej w turnieju pań gra też Katie Boulter (89. WTA), która ograła 7:6(4); 6:2 Darię Saville (231. WTA).

18:16 Mamy kolejne rozstrzygnięcia w turnieju mężczyzn. Wracając na korty Wimbledonu finalista tego turnieju z 2016 roku – Milos Raonic pokonał 6:7(5); 6:4; 7:6(5); 6:1 Dennisa Novaka (159. ATP). Obaj tenisiści grali ze sobą na kortach w Londynie 5 lat temu i wtedy również w czterech setach wygrała Kanadyjczyk. Dalej grają też Frances Tiafoe (10. ATP), który ograł 7:6(4); 6:3; 6:4 Yibinga Wu (62. ATP) oraz Alexandre Muller (84. ATP). On pokonał 7:6(5); 1:6; 6:3; 6:4 swojego rodaka Arthura Rinderknecha (82. ATP).

17:50 Iga Świątek nie miała żadnych problemów w drugiej rundzie i pokonała 6:2; 6:0 Sarę Sorribes Tormo. Polka pokazała się z bardzo dobrej strony i widać, że coraz lepiej czuje się na kortach trawiastych.

Statystyki meczu Świątek – Sorribes Tormo
Statystyki meczu Świątek – Sorribes TormoFlashscore/AFP/Profimedia

17:37 Taylor Fritz (9. ATP) i Yannick Hanfmann (45. ATP) w końcu dokończyli swoje spotkanie, które trwało aż pięć setów. Amerykanin wygrał 6:4; 2:6; 4:6; 7:5; 6:3 i zagra w drugiej rundzie.

17:31 Półfinalista French Open Beatriz Haddad Maia (13. WTA) miała sporo problemów z Yulią Putincewą (56. WTA), ale ostatecznie odwróciła losy meczu i wygrała 3:6; 6:0; 6:4, co dało jej awans do 2. rundy.

17:21 Danił Miedwiediew (4. ATP) miał pewne problemy, ale zakończył mecz w dwie godziny. Rosjanin pokonał 7:5; 6:4; 6:3 Arthura Fery (391. ATP), reprezentanta gospodarzy, który grał w turnieju z "dziką kartą". Dalej gra też przyjaciółka Igi Świątek – Kaja Juvan (244. WTA). Słowenka 6:0; 6:3 pokonała Margaritę Betovą (1316. WTA).

17:08 Niespodziewanie rozstrzygnięcia w Londynie. Chinka Zhuoxuan Bai (191. WTA) pokonała 7:6(0); 6:1 Ysaline Bonaventure (91. WTA). Bai po raz pierwszy w karierze zagra w drugiej rundzie turnieju wielkoszlemowego. Z turniejem pożegnała się też Maria Sakkari (8. WTA). Greczynka musiała uznać wyższość 6:0; 5:7; 2:6 Marty Kostyuk (36. WTA).

16:58 Sorana Cirstea (37. WTA) awansowała do 2. rundy po zwycięstwie 6:1; 2:6; 6:3 nad Tatjaną Marią (62. WTA). Dalej gra też Grigor Dimitrov (24. ATP), który bardzo łatwo 6:1; 6:2; 6:1 pokonał Japończyka Sho Shimabukuro (162. ATP). Natomiast Czech Jiri Lehecka (37. ATP) z niezwykłą precyzją pokonał 6:4; 6:4; 6:4 Sebastiana Ofnera (72. ATP).

16:47 Spotkanie dokończyła Jekaterina Aleksandrowa (22. WTA), która w tym roku gra świetnie na trawie. Wygrała turniej w ‘s-Hertogenbosch i była w półfinale zawodów w Berlinie. Rosjanka pokonała 6:4; 6:3 Emmę Navarro (55. WTA).

16:42 Swojego ostatniego meczu w karierze nie zagrała jeszcze Anett Kontaveit (81. WTA), która po Wimbledonie kończy karierę. Estonka pokonała 6:4; 6:4 Lucrezię Stefanini (111. WTA). Niespodziewanie z turniejem pożegnała się inna Włoszka – Lucia Bronzetti, która grała w finale turnieju w Bad Homburg. Lepsza 6:3; 6:4 okazała się Rumunka – Jaqueline Cristian (133. WTA).

16:40 Donna Vekic (21. WTA) łatwo 6:2; 6:3 ograła Shuai Zhang (38. WTA) i awansowała do 2. rundy. Dla Chinki było to dwunaste przegrane spotkanie z rzędu.

16:35 Mecz Huberta Hurkacza z Janem Choinskim został przełożony na czwartek, a swój mecz rozgrywa już Iga Świątek.

16:31 Elisabetta Cocciaretto (43. WTA) pokonała 6:3; 6:4 Camilę Osorio (71. WTA) i wywalczyła awans do 2. rundy.

16:20 Awans dalej wywalczyły też Amerykanki – Sloane Stephens (39. WTA) i Danielle Collins (52. WTA). Ta pierwsza pokonała 6:2; 6:3 Receccę Peterson (75. WTA), druga natomiast ograła Julię Grabher (58. WTA) 6:4; 6:4. Obie zagrają w 2. rundzie.

16:05 Daria Kasatkina (10. WTA) wygrała 6:0; 6:2 z Jodie Burrage (108. WTA) i awansowała do 3. rundy Wimbledonu. Za kilkanaście minut rozpocznie się mecz Igi Świątek z Sarą Sorribes Tormo.

15:53 Rywalizacja w Londynie wraca.

15:18 Niestety znowu mamy przerwę w grze...

15:00 Być może już niedługo w akcji zobaczymy Igę Świątek, ponieważ Daria Kasatkina wygrała pierwszego seta 6:0. Powoli ruszają spotkania na kortach zewnętrznych.

14:56 Korty zewnętrzne są odsłonięte, ale wciąż nie zostały wzniowione pojedynki. Gra odbywa się tylko na korcie centralnym i numer 1.

14:52 Bardzo mało prawdopodobne, żeby dziś na korcie pojawił się Hubert Hurkacz, który miał grać piąte spotkanie na korcie numer 12. Niezagrożony jest mecz Igi Świątek, która zagra na korcie centralnym po meczu Darii Kasatkiny z Jodie Burrage.

14:37 Gry na pozostałych kortach mają rozpocząć się około godziny 14:45.

14:30 Otwierane są dachy na korcie centralnym i numer 1, co może oznaczać, że prognozy na kolejne godziny są korzystne. Miejmy nadzieję, że deszcz nie będzie już dziś przerywał rywalizacji.

14:04 Niestety mecze zostały przerwane...

13:42 Ruszyły zmagania w Londynie na kortach zewnętrznych!

12:30 Najnowsze komunikaty mówią o tym, że nie będzie gry na kortach zewnętrznych przed 13:30.

12:13 Kolejne problemy organizatorów Wimbledonu. Dziś pogoda miała być dużo lepsza i pozwolić na rozegranie spotkań, a tymczasem chwilę przed startem pojawił się delikatny deszcz, który uniemożliwia rozpoczęcie meczów. Na korcie centralnym i korcie numer 1 dachy są zamknięte. Na pewno spotkania na kortach zewnętrznych nie rozpoczną się przed 12:30.

08:15 Iga Świątek zagra z Sarą Sorribes Tormo drugi mecz na korcie centralnym. Najpierw na tę arenę wyjdą Daria Kasatkina i Jodie Burrage, które rozpoczną swoje spotkanie o godzinie 14:30. Dużo dłużej na swoje spotkanie poczeka Hubert Hurkacz, który zagra piąty mecz na korcie numer 12. Jego rywalem będzie Jan Choinski. Nie zobaczymy dziś Magdy Linette. Polka o 3. rundę powalczy dopiero w czwartek.