Trwa seria Legii bez porażki, remis Lecha

PAP
Druga w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Legia w 24. kolejce pokonała w Warszawie Stal Mielec 2:0 i zmniejszyła stratę do prowadzącego Rakowa Częstochowa do dziewięciu punktów. Broniący tytułu Lech Poznań uratował w ostatnich minutach remis 1:1 z Piastem w Gliwicach.

Legia, dla której bramki zdobyli w niedzielę Czech Tomas Pekhart i Serb Filip Mladenovic pozostaje niepokonana w spotkaniach o stawkę od 14 października, kiedy uległa Wiśle Płock 1:2.

Bardzo dobry mecz rozegrali Albańczyk Ernest Muci i 19-letni rezerwowy Igor Strzałek, którzy zaliczyli asysty. Szczególnie efektowna była ta druga - Strzałek, który wystąpił w czwartym meczu ligowym w tym sezonie, przebiegł z piłką od połowy boiska pod pole karne gości i odegrał do Mladenovica, a ten wykończył akcję.

Legia ma 49 punktów, a prowadzący w PKO BP Ekstraklasie Raków, który w piątek pokonał Śląsk Wrocław 4:1 i odniósł czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, zgromadził 58 "oczek". Stal jest 10. z 29 punktami.

Na trzecim miejscu z 40 pkt jest Lech Poznań, który w czwartek pokonał Djurgardens IF 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji, ale w niedzielę już tak dobrej formy nie pokazał i z trudem uratował remis z walczącym o utrzymanie Piastem. W Gliwicach gospodarze wyszli na prowadzenie w 64. minucie po golu Michała Chrapka, a do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie Gruzin Nika Kwekweskiri.

"Zasłużyliśmy na więcej. Musieliśmy zmienić swój plan gry, nie tylko z powodu straconej bramki, ale i stanu murawy. Gospodarze grają na tym boisku częściej, my tylko raz" - powiedział trener mistrzów Polski John van den Brom.

Piast ma 26 pkt i wprawdzie awansował na 13. pozycję, ale ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Warta zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią Kraków 0:0.

W sobotę zwycięstwa odniosły ekipy Pogoni Szczecin, Korony Kielce i Jagiellonii Białystok. Z kolei w piątek znajdująca się w strefie spadkowej Lechia pokonała w Gdańsku ostatnią w tabeli Miedź Legnica 4:0. Jedną z bramek - 108. w karierze w ekstraklasie - zdobył Portugalczyk Flavio Paixao.

Obecną serię zakończy poniedziałkowa potyczka Wisły Płock z Widzewem Łódź. "Nafciarze" w środę wygrali zaległy mecz z Wartą 1:0, przełamując się po serii pięciu porażek. Natomiast widzewiacy, bardzo chwaleni jesienią, w rundzie rewanżowej odnieśli tylko jedno zwycięstwo (poza tym cztery remisy i jedna porażka).