United Cup. Dwusetowa porażka Daniela Michalskiego. Polska remisuje z Kazachstanem

Daniel Michalski nie dał rady podwyższyć prowadzenia reprezentacji Polski
Daniel Michalski nie dał rady podwyższyć prowadzenia reprezentacji PolskiAFP
Daniel Michalski przegrał w swoim pierwszym spotkaniu United Cup. Rywalem Polaka był Timofey Skatov. Kazach wygrał w dwóch setach. Polska remisuje po pierwszym dniu 1:1.

Mecz rozpoczął się do gema serwisowego Skatova, który pewnie wygrał swoje podanie. Michalski miał więcej problemów, ponieważ musiał bronić jednego break pointa.

Kolejne gemy były wygrywane dość pewnie przez serwujących. Najwięcej emocji było przy stanie 6:5 dla Kazacha. Wtedy przy serwisie Polaka miał aż pięć okazji na przełamanie i wygranie seta. Jednak żadnej z nich nie wykorzystał i Michalski doprowadził do tie breaka.

Tam wszystko układało się po myśli reprezentanta Polski, który prowadził już 6:4, ale niestety nie wykorzystał żadnej z dwóch piłek setowych. Skatov się obronił i ostatecznie wygrał 9:7.

Druga partia rozpoczęła się od szybkiego przełamania. Michalski stracił swoje podanie i sytuacja była bardzo skomplikowana. Miał w trakcie seta kilka okazji, żeby również przełamać Kazacha, ale ich nie wykorzystał. Sam przegrał jeszcze w piątym gemie i ostatecznie set zakończył się wynikiem 2:6.

Polska po dwóch meczach remisuje z Kazachstanem 1:1. Wcześniej Iga Świątek pokonała Julię Putincewą