United Cup. Kolejna porażka Rafaela Nadala. Tym razem pokonał go Alex De Minaur

Rafael Nadal rozpoczął sezon od dwóch porażek
Rafael Nadal rozpoczął sezon od dwóch porażekAFP
Rafael Nadal przegrał drugi mecz podczas United Cup. Hiszpan musiał uznać wyższość Alexa De Minaura. Australijczyk wygrał 3:6, 6:1, 7:5.

Rafael Nadal przegrał gema przy swoim serwisie w pierwszym secie przy stanie 2:2. Jednak od tamtej pory grał znacznie lepiej i nie dał rywalowi wygrać już żadnego gema.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania Nadala i wydawało się, że Hiszpan będzie pewnie zmierzał po zwycięstwo. Wtedy nastąpiło coś, czego nikt się nie spodziewał. De Minaur wszedł na wyższy poziom i nie dał wygrać już żadnego gema Nadalowi. Ostatecznie wygrał seta 6:1.

Decydujący set miał podobny przebieg do pierwszego. Nadal znowu dał się przełamać w piątym gemie, ale zaraz doprowadził do wyrównania. Tym razem jednak nie poszedł za ciosem. Obaj wygrywali swoje podania aż do stanu 5:5. Wtedy Hiszpan wyglądał słabo przy swoim serwisie i przegrał do 0.

W sobotę Nadal przegrał w trzech setach z Cameronem Norrie.