Carlos Alcaraz zagra w drugim z rzędu finale turnieju ATP w tym sezonie

Carlos Alcaraz powalczy o ósmy tytuł ATP w swojej karierze
Carlos Alcaraz powalczy o ósmy tytuł ATP w swojej karierzeAFP
Carlos Alcaraz zameldował się w finale turnieju rangi ATP 500 w Rio de Janeiro. Tym razem rywalem Hiszpana był Nicolas Jarry,. Chilijczyk wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych nie miał szans z byłym numerem jeden światowego rankingu.

Pierwszy set układał się zupełnie nie po myśli Hiszpana. Już na samym starcie przegrał gema serwisowego i Jarry wyszedł na prowadzenie 3:0. Chilijczyk do stanu 5:3 stracił tylko trzy punkty przy swoim serwisie i wszystko wskazywało na to, że zamknie pierwszego seta.

Wtedy przegrał własne podanie do 0 i Alcaraz wrócił w inauguracyjnej partii. Losy seta rozstrzygały się w tie-breaku. Tego zdecydowanie lepiej rozegrał Jarry. Chilijczyk wygrał 7:2 i zrobił spory krok w stronę finału.

Druga partia mogła rozpocząć się idealnie dla Chilijczyka. Prowadził już 40:0 przy podaniu Alcaraza, ale ten wyszedł z opresji. Do stanu 6:5 dla Hiszpana obaj pewnie wygrywali swoje podania i nie było nawet pojedynczych szans na przełamanie. Wtedy Jarry ponownie przegrał gema serwisowego do 0.

Trwające ponad dwie godziny sety dały się we znaki Chilijczykowi, który zdecydowanie opadł z sił w decydującej partii. Alcaraz szybko go przełamał, później dokonał tego jeszcze dwa razy i wygrał trzeciego seta 6:0.

Rywalem Carlosa Alcaraza w finale turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro będzie rozstawiony z numerem "2" Cameron Norrie.