Carlos Alcaraz zagra w półfinale w Rio de Janeiro po wygranej z Dusenem Lajoviciem

Carlos Alcaraz prezentuje bardzo wysoki poziom po powrocie do gry
Carlos Alcaraz prezentuje bardzo wysoki poziom po powrocie do gry AFP
Carlos Alcaraz pokonał w dwóch setach Dusana Lajovicia i zameldował się w półfinale turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Hiszpan miał spore problemy, ale ostatecznie Serb nie był w stanie pokonać numeru dwa w światowym rankingu.

Jako pierwszy rywala przełamał Dusan Lajović. Serb dokonał tego w piątym gemie, następnie utrzymał serwis i prowadził 4:2. Od tamtej pory jednak na korcie dominował Hiszpan. Wygrał cztery gemy z rzędu i zakończył partię wynikiem 6:4.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Ponownie Lajović przełamał w piątym gemie i prowadził 4:2. Wtedy ponownie do gry wrócił Carlos Alcaraz i prowadził 5:4. Serb nie złożył jednak broni i w jedenastym gemie ponownie wygrał przy podaniu Hiszpana.

Lajović miał wszystko w swoich rękach, ale nie wykorzystał piłki setowej przy serwisie, dał się przełamać i o losach drugiej partii decydował tie-break. Tam Serb wyglądał dramatycznie, nie zdobył żadnego punktu i przegrał starcie z Carlosem Alcarazem w dwóch setach, mimo że w każdym z nim prowadził 4:2.

Była to druga porażka Lajovicia z Alcarazem w ciągu tygodnia. Poprzedni mecz miał miejsce w ćwierćfinale turnieju w Buenos Aires. Wtedy górą w dwóch setach był numer dwa światowego rankingu.

Rywalem Hiszpana w walce o finał będzie Chilijczyk Nicolas Jarry, który zajmuje 139. miejsce w rankingu ATP, ale jest specjalistą od gry na nawierzchni ziemnej. Drugi mecz półfinałowy to Bernabe Zapata Miralles – Cameron Norrie.