FIFA wszczęła postępowanie dotyczące wydarzeń w meczu Brazylii z Argentyną

FIFA wszczęła postępowanie dotyczące wydarzeń w meczu Brazylii z ArgentynąProfimedia
FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w związku z zakłóceniami porządku publicznego, które spowodowały opóźnienie meczu eliminacyjnego mistrzostw świata pomiędzy Brazylią a Argentyną na stadionie Maracana, poinformowała w piątek organizacja.

Kibice Brazylii i Argentyny zaczęli walczyć pod jedną z bramek podczas hymnów narodowych na czwartkowym meczu, co skłoniło policję do szarży na przyjezdnych fanów.

Argentyńczycya pod wodzą kapitana Leo Messiego wyszli do kibiców, aby spróbować uspokoić sytuację, po czym opuścili boisko na ponad 10 minut.

„FIFA może potwierdzić, że jej Komisja Dyscyplinarna wszczęła postępowanie przeciwko Brazylijskiemu Związkowi Piłki Nożnej (CBF) i Argentyńskiemu Związkowi Piłki Nożnej (AFA)” – podała FIFA w piątkowym oświadczeniu.

Argentynie grozi postępowanie dyscyplinarne za potencjalne naruszenia „art. 17.2 i 14.5” kodeksu dyscyplinarnego FIFA, związane odpowiednio z zakłócaniem spokoju kibiców i opóźnionym rozpoczęciem meczu.

FIFA dodała, że w Brazylii prowadzone jest dochodzenie w sprawie potencjalnych naruszeń „Artykułu 17”, który dotyczy utrzymania porządku i bezpieczeństwa podczas meczów.

Mecz rozpoczął się po długiej przerwie i Argentyna wygrała 1:0 po strzale głową w 63. minucie obrońcy Nicolasa Otamendiego.