Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice wygrali pierwsze mecze ćwierćfinałowe

Constract Lubawa wykonał pierwszy krok w stronę obrony tytułu
Constract Lubawa wykonał pierwszy krok w stronę obrony tytułufot. Paweł Jakubowski/Constract Lubawa
Faworyci nie zawiedli w pierwszych meczach ćwierćfinałowych w FOGO Ekstraklasie. Triumfator rundy zasadniczej Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 5:0 Widzew Łódź.

Rywalizacja w ćwierćfinale FOGO Ekstraklasy toczy się do dwóch zwycięstw, więc nie ma większego znaczenia, jakim wynikiem kończy się pojedynek, ponieważ nie gra się systemem mecz i rewanż.

Pierwsze spotkania rozgrywane są w halach drużyn, które zajęły niższe miejsce w rundzie zasadniczej, a drugi i ewentualnie trzeci u siebie grają zespoły rozstawione.

W środę rozegrane zostały pierwsze mecze ćwierćfinałowe i faworyci nie zawiedli. Rekord Bielsko-Biała wygrał 6:2 z Legią Warszawa, a Piast Gliwice ograł 8:2 BSF Bochnię

Pewnie triumfowali też zwycięzcy rundy zasadniczej i obrońcy tytułu Constract Lubawa. Podopieczni Dawida Grubalskiego wygrali na wyjeździe 5:0 z Widzewem Łódź i zrobili pierwszy krok w stronę pierwszej obrony tytułu.

Największą niespodzianką była porażka GI Malepszy Leszno, który w rundzie zasadniczej zajął czwarte miejsce. On przegrał na wyjeździe 3:7 z Dreman Opole, a jednym z bohaterów był Waldemar Sobota, czyli były reprezentant Polski w piłce nożnej. Sobota strzelił trzy gole w pierwszej połowie, a jego drużyna prowadziła do przerwy 4:0.

Kolejne mecze w walce o półfinał zostaną rozegrane w sobotę 27 kwietnia.