Austin Eckroat pokonuje Australijczyka Min Woo Lee i wygrywa PGA Cognizant Classic

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Austin Eckroat pokonuje Australijczyka Min Woo Lee i wygrywa PGA Cognizant Classic
Eckroat świętuje zwycięstwo
Eckroat świętuje zwycięstwo
AFP
Austin Eckroat pokonał Australijczyka Min Woo Lee na ostatnich dołkach po poniedziałkowym wznowieniu i wygrał przerwany przez burzę turniej Cognizant Classic, zdobywając swój pierwszy tytuł PGA Tour.

Amerykanin zaliczył w poniedziałek trzy birdie, jednego bogeya i siedem par, uzyskując w ostatniej rundzie 67 punktów na PGA National w Palm Beach Gardens na Florydzie.

Eckroat uzyskał wynik 17-under 267 na 72 dołkach, co wystarczyło do pokonania Lee i Erika van Rooyena o trzy uderzenia w pierwszym poniedziałkowym finale PGA od zeszłego roku w Pebble Beach.

"To szaleństwo" - powiedział Eckroat. "To zawsze było moje marzenie, aby wygrać na PGA Tour, a nie wygrałem od 2019 roku - to było wydarzenie w college'u - minęło tak dużo czasu. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się to zrobić".

"To po prostu spełnienie marzeń".

Lee Kyoung-hoon z Korei Południowej podzielił czwarte miejsce z 271 punktami z Amerykanami Jakiem Knappem i Cameronem Youngiem, Anglikiem Davidem Skinnsem i Irlandczykiem Shane'em Lowrym.

Najlepszym wynikiem Eckroata na PGA Tour w 49 wcześniejszych startach było wicemistrzostwo w maju ubiegłego roku w Byron Nelson.

"To nie jest przyjemny finisz, gdy musisz utrzymać prowadzenie" - powiedział Eckroat. "Potem przeciwności związane ze spaniem w połowie rundy. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak sobie z tym poradziłem".

Eckroat miał 15 poniżej po siedmiu dołkach i trzymał się jednego uderzenia przewagi nad liderem klubu van Rooyenem, gdy w niedzielę zapadł zmrok, pozostawiając 26 graczy do ukończenia rundy finałowej w poniedziałek po tym, jak niedzielne burze zatrzymały grę na 3 i pół godziny.

"Wiedziałem, że czeka mnie jeszcze dużo pracy" - powiedział Eckroat. "To nie była komfortowa pozycja".

Lee wykonał poranną szarżę z eaglem na par-5 10th, docierając do greenu za dwa i zatapiając 8-metrowy putt, i wykonał 7-metrowy birdie putt na 12, aby osiągnąć 14 poniżej.

"Zdenerwowany przez cały dzień"

Ale Eckroat, po czterech porannych parach, zatopił birdie putty na 12 i 13 dołku, osiągając 17-under, zwiększając swoją przewagę do trzech uderzeń.

"Od pierwszego dołka cały się trząsłem" - powiedział Eckroat. "Denerwowałem się przez cały dzień. To dlatego, że mieliśmy przerwę. To naprawdę zmusiło mnie do zastanowienia. Udało mi się jednak utrzymać dobry swing, tylko dzięki moim procesom i wszystko poszło dobrze".

Na 14. polu Eckroat uderzył z bunkra na odległość sześciu stóp, ale nie trafił swojego par putta, a bogey zbliżył Lee na dwa uderzenia.

Eckroat odpowiedział na to uderzeniem birdie putt na 16, aby odzyskać trzy uderzenia przewagi i parredem zapewnił sobie zwycięstwo.

"Powtarzałem sobie, że nie bez powodu znalazłem się w takiej sytuacji, że to jest to, co chcę robić i byłem po prostu szczęśliwy, że udało mi się zagrać w tej sytuacji" - powiedział Eckroat.

Lee, trzykrotny zwycięzca European Tour, który wygrał również zeszłoroczny Asian Tour Macao Open, osiągnął swój najlepszy wynik w PGA Tour. 25-latek z Perth poprawił swoje piąte miejsce z zeszłorocznego US Open.

"Skończyć w ten sposób i zacząć po takim opóźnieniu deszczu, to naprawdę dobry moment i poklepanie po plecach" - powiedział Lee. "To był naprawdę dumny moment".

Knapp, zeszłotygodniowy zwycięzca Mexico Open, był trzeci na 13-under po 15 dołkach, ale nie był w stanie zmniejszyć dystansu, kończąc z trzema porannymi parami.

"Nie oddałem zbyt wielu uderzeń, ale byłem zadowolony z tego, jak sobie poradziłem w tym tygodniu" - powiedział Knapp.

Lowry, mistrz British Open 2019, i Skinns dzielili 54-dołkowe prowadzenie z Eckroatem, ale w ostatniej rundzie zdołali uzyskać tylko 71 punktów.