Los Angeles Lakers pokonali 116:110 Portland Trail Blazers. LeBron James nie grał

Los Angeles Lakers pokonaliPortland Trail Blazers bez LeBrona Jamesa
Los Angeles Lakers pokonaliPortland Trail Blazers bez LeBrona JamesaReuters
Anthony Davis zdobył 30 punktów i 13 zbiórek, Rui Hachimura dodał 19 punktów, a Los Angeles Lakers odnieśli w niedzielę zwycięstwo 116:110 nad przyjezdnymi Portland Trail Blazers.

Cam Reddish i Austin Reaves dodali po 18 oczek dla Los Angeles. Lakersi przezwyciężyli nieobecność LeBrona Jamesa, który po raz pierwszy w tym sezonie nie wystąpił z powodu kontuzji lewej łydki.

D'Angelo Russell miał 11 punktów i 11 asyst dla Los Angeles, przeciwko drużynie. która wygrała tylko trzy razy w pierwszych ośmiu meczach.

Portland grało bez Malcolma Brogdona (ścięgno podkolanowe), Scoota Hendersona (kostka) i Anfernee Simonsa (kciuk). Robert Williams III (kolano) nie zagra już w tym sezonie.

Trail Blazers przegrali swoje pierwsze trzy mecze, wygrali kolejne trzy i są na kolejnym trzymeczowym poślizgu.

Blazers prowadzili 57:56 w połowie meczu i wyszli na prowadzenie 61:56 na początku trzeciej kwarty, zanim Lakers przejęli inicjatywę. Los Angeles zaliczyło w trzeciej odsłonie run 15-2, by na 3:41 przed końcem objąć prowadzenie 81:70 i wejść w czwartą kwartę z przewagą 91:80.

Portland nie czekało długo, aby wrócić do gry, zbliżając się na punkt (93:92) na 8:44 przed końcem po trójce Granta. Los Angeles prowadziło 102:94, zanim Blazers przeprowadzili run 7-0, aby ponownie zbliżyć się do punktu na (102:101) po kolejnej trójce Granta na 5:03 przed końcem.

Przy wciąż napiętej grze w końcówce, kosze Davisa i Hachimury dały Lakers prowadzenie 112:106 na 1:19 przed końcem, a Los Angeles przypieczętowało zwycięstwo czterema rzutami wolnymi w ostatnich 16 sekundach.