NBA: Joel Embiid nadal dominuje w Sixers. Denver Nuggets pokonują Nets

Joel Embiid imponuje formą w ostatnim czasie
Joel Embiid imponuje formą w ostatnim czasie AFP
Joel Embiid wrócił do zdrowia po kontuzji kostki i zdobył 31 punktów oraz 10 zbiórek w piątkowym zwycięstwie Philadelphia 76ers 121:111 nad Toronto w NBA.

Philadelphia 76ers 121-111 Toronto Raptors

Joel Embiid, wybrany najlepszym zawodnikiem zeszłorocznego sezonu zasadniczego, był wspierany przez Tyrese'a Maxeya i Tobiasa Harrisa, którzy zdobyli po 33 punkty dla 76ers.

Embiid przedłużył passę meczów z 30 punktami i 10 zbiórkami w NBA (ma ich już 13). To najdłuższa seria od czasów, gdy Kareem Abdul-Jabbar zdobył minimum 30 punktów i 10 zbiórek w 16 meczach z rzędu w sezonie 1971/72.

Nurse powiedział, że nie był zaskoczony tym, że Sixers wyszli nieco osłabieni po pokonaniu liderów Konferencji Zachodniej Minnesoty w środę z 51-punktowym występem Embiida.

Nurse powiedział, że drużyna będzie bacznie obserwować kostkę Embiida, który ma zagrać w Boże Narodzenie w Miami. "Jestem pewien, że jutro będzie obolały" – dodał.

Brooklyn Nets 117-122 Denver Nuggets

Jamal Murray zdobył 32 punkty, a Nikola Jokic dodał 31 punktów i 11 zbiórek, a broniący tytułu Denver Nuggets pokonali Brooklyn Nets.

Aaron Gordon uzyskał 18 punktów, a Michael Porter Jr. zdobył 15 punktów dla Nuggets, którzy wygrali trzeci mecz z rzędu.

Miami Heat 122-113 Atlanta Hawks

W Miami Tyler Herro zdobył 30 punktów, a Duncan Robinson dodał 21 ze swoich 27 punktów w czwartej kwarcie, aby poprowadzić Heat do zwycięstwa nad Atlantą Hawks.

Heat, którzy przegrywali 11 punktami na początku trzeciej kwarty, wytrzymali double-double w postaci 30 punktów i 13 asyst Trae Younga z Atlanty, co było szóstym z rzędu meczem rozgrywającego z co najmniej 30 punktami i 10 asystami.

Pozostałe wyniki:

Houston Rockets 122-96 Dallas MavericksSacramento Kings 120-105 Phoenix SunsGolden State Warriors 129-118 Washington Wizards