Nikola Jokić poprowadził Denver Nuggets do zwycięstwa nad Phoenix Suns

Nikola Jokić rozgrywa kapitalne play-off
Nikola Jokić rozgrywa kapitalne play-offProfimedia
Denver Nuggets wygrali piąty mecz serii z Phoenix Suns i prowadzą 3:2 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Główną rolę w tym zwycięstwie odebrał Nikola Jokić, który ponownie zanotował triple-double.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla koszykarzy Denver Nuggets, którzy prowadzili 9:0, po chwili przestoju (12:9), ponownie budowali swoją przewagę (19:9). Tuż przed końcem pierwszej części mieli już 15 punktów przewagi (35:20), ale ostatecznie zakończyli ją wynikiem 35:24.

Druga kwarta miała nieco inny przebieg. Na początku koszykarze Nuggets utrzymywali przewagę, ale w później do głosu zaczęli dochodzić gracze Phoenix Suns i nawet wyszli na prowadzenie 48:47, jednak końcówkę lepiej rozegrali gospodarze i do przerwy było 52:49.

Trzecia kwarta przesądziła o losach meczu. Zdecydowanie lepiej zagrali w niej gracze Denver Nuggets, którzy już od samego początku (59:49) budowali swoją przewagę. Przed decydującą częścią spotkania prowadzili już 91:74.

Ostatnia odsłona tego pojedynku była bardzo wyrównana, co oznaczało, że koszykarze Denver Nuggets pewnie pokonali (118:102) swoich rywali i zanotowali trzecie zwycięstwo w tej rywalizacji. Są już bardzo blisko awansu, ponieważ do osiągnięcia tego celu brakuje im tylko jednego triumfu.

Znakomite spotkanie po stronie gospodarzy rozegrał Nikola Jokić. Serb zdobył 29 punktów, miał 13 zbiórek i 12 asyst, notując tym samym kolejne triple-double w tej rywalizacji. Następny mecz zostanie rozegrany na parkiecie Phoenix Suns i przed własną publicznością postarają się oni doprowadzić do siódmego starcia.