NBA. Kolejna porażka Boston Celtics. Tym razem polegli w starciu z Orlando MagicAFP
Boston Celtics przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków, ale na razie ciągle utrzymuje się na pozycji lidera Konferencji Wschodniej. Przegrali w nocy z Orlando Magic, które po serii dziewięciu porażek z rzędu, aktualnie notuje passę pięciu zwycięstw.

Początek spotkania nie wskazywał na klęskę Boston Celtics. Gospodarze spokojnie wyszli na prowadzenie 17:7, dzięki dwóm trójkom Ala Horforda w pierwszych minutach meczu. Ostatecznie jednak po 12. minutach przegrywali 28:32.

Druga odsłona to powiększenie przewagi przez Orlando Magic, które na przerwę schodziło z wynikiem 62:54.

Do końca spotkania goście nie pozwolili zbliżyć się Celtics na mniej niż siedem punktów. Magic kontrolowali to spotkanie i polepszyli swój bilans. Orlando wygrało 117:109.

Na ten moment Boston Celtic wciąż jest na pozycji lidera Konferencji Wschodniej, a Orlando odbija się od dna i zajmuje aktualnie 13. pozycję.

Gospodarzom nie pomogła nawet dobra forma ich kluczowego gracza. Jayson Tatum zdobył 31 punktów, miał 7 zbiórek i zaliczył 3 asysty.

Jutro wieczorem dojdzie do rewanżu tych ekip. Boston Celtics zmierzą się z Orlando Magic w niedzielę o godzinie 21 czasu polskiego.