Bayern Monachium gromi VfL Bochum aż 7:0, Harry Kane zdobywa hat-tricka

Bayern Monachium gromi VfL Bochum aż 7:0, Harry Kane zdobywa hat-trickaReuters
Napastnik Bayernu Monachium, Harry Kane, zdobył hat-tricka w wygranym 7:0 meczu z VfL Bochum, dzięki czemu jego ligowy dorobek bramkowy wzrósł do siedmiu goli. Dzięki temu Anglik ustanowił klubowy rekord pod względem największej liczby goli strzelonych przez zawodnika w pierwszych pięciu meczach Bundesligi.

Trzy gole Kane'a stawiają go wyżej niż Gerda Muellera, Miroslava Klose i Mario Mandzukicia, którzy w swoich pierwszych pięciu meczach trafili po pięć razy.

Bawarczycy, którzy w środę pokonali Manchester United 4:3 w inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów, zdobyli 13 punktów w pięciu meczach Bundesligi. Bayer Leverkusen, z 10 punktami, może ich dogonić, jeśli pokona Heidenheim w niedzielę.

Kapitan reprezentacji Anglii, Kane, który stał się najdroższym transferem w historii Bundesligi, gdy dołączył do mistrzów Niemiec w tym sezonie za 100 milionów euro (106,52 miliona dolarów), strzelił swojego pierwszego gola po szczęśliwym odbiciu piłki w 13. minucie.

Wcześniej, Eric Maxim Choupo-Moting podwyższył prowadzenie w czwartej minucie po idealnie wymierzonej asyście Kingsleya Comana.

Gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie, strzelając jeszcze dwa gole przed przerwą.

Bayern Monachium - mapa strzałów
Bayern Monachium - mapa strzałówOpta/AFP

Matthijs de Ligt uderzył głową w 29. minucie, a w 38. minucie Kane popisał się doskonałą asystą przy trafieniu Leroya Sane, który zdobył czwartego gola, gdy Bayern deklasował swoich przeciwników.

Kane ustanowił klubowy rekord, strzelając gola z rzutu karnego w 54. minucie, zanim Coman trafił w słupek w doliczonym czasie gry.

Rezerwowy Mathys Tel dołożył kolejną bramkę w 82. minucie, a sprytne zagranie Anglika tuż przed końcem zakończyło nieszczęśliwe popołudnie Bochum i pozwoliło skompletować mu hat-tricka.