Odpowiedź na kryzys? Borussia Dortmund zatrudnia parę legend do sztabu szkoleniowego

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Odpowiedź na kryzys? Borussia Dortmund zatrudnia parę legend do sztabu szkoleniowego

Sahin wraca do znajomego otoczenia.
Sahin wraca do znajomego otoczenia.Profimedia
Borussia Dortmund zatrudniła byłych zawodników Nuriego Sahina (35) i Svena Bendera (34) do swojego sztabu szkoleniowego. Obaj będą pomagać głównemu trenerowi Edinowi Terzicowi (41). Powodem jest nadanie "nowego impulsu" klubowi, który obecnie boryka się z kryzysem na boisku.

Sahin i Bender podpisali kontrakty do czerwca 2025 roku i obejmą swoje stanowiska na początku nowego roku. W trakcie swojej kariery zawodniczej zdobyli z Borussią tytuł mistrza Bundesligi w sezonie 2010/2011.

"Jesteśmy przekonani, że obaj wzmocnią nas jako zespół, aby osiągnąć nasze cele w drugiej połowie sezonu" - powiedział dyrektor sportowy klubu Sebastian Kehl, a swoje zadowolenie wyraził również Terzić: "Jestem niezwykle podekscytowany możliwością posiadania ich obu u mojego boku".

Borussia zanotowała cztery remisy i dwie porażki w ostatnich sześciu meczach. W tabeli Bundesligi, z 27 punktami po 16 kolejkach, zajmuje piąte miejsce.

Drużyna odpadła również z Pucharu Niemiec, przegrywając 0:2 ze Stuttgartem w 1/8 finału. Zespół z Dortmundu radzi sobie jednak dobrze w Lidze Mistrzów, gdzie wygrał "grupę śmierci" z Paris Saint-Germain, AC Milan i Newcastle United. W 1/8 finału zmierzą się z holenderskim PSV Eindhoven.