Messi nie zwalnia tempa. Zdobył dwa gole z Dallas i zagra w ćwierćfinale Leagues Cup

Messi ma już siedem goli w Pucharze Ligi
Messi ma już siedem goli w Pucharze LigiAFP
Lionel Messi cieszy się czasem spędzonym w USA i zalicza kolejny świetny występ dla Interu Miami. Jego ostatni mecz miał miejsce w półfinale Leagues Cup przeciwko Dallas. Otworzył wynik w szóstej minucie i zamknął mecz golem na 4:4. O awansie drużyny zadecydowały rzuty karne. Jednego z nich strzelił sam Argentyńczyk.

Messi do tej pory posmakował jedynie Leagues Cup za oceanem, ale w trzech meczach zdążył już strzelić pięć goli i zaliczyć jedną asystę. Gola numer sześć dołożył na początku meczu z Dallas. Asystował przy niej inny nowy nabytek Interu Miami – Jordi Alba.

Potem jednak drużyna Dallas trafiła trzykrotnie. W 65. minucie zaledwie 18-letni Benjamin Cremaschi zdobył jednak bramkę kontaktową po kolejnej asyście Alby. Robert Taylor strzelił następnie do własnej bramki, a Marc Farfan zrobił to samo po drugiej stronie.

W 85. minucie Dallas dało też szansę Messiemu na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Doświadczony Argentyńczyk jej nie zmarnował i doprowadził do wyrównania.

Po regulaminowym czasie gry, mecz przeszedł bezpośrednio do rzutów karnych, z których zwycięsko wyszła drużyna Messiego. Paxton Pomykal był jedynym, który spudłował swoją próbę.