Piękny sen mistrza Wysp Owczych trwa. Klaksvik wciąż niepokonany w Lidze MistrzówProfimedia
Trzy mecze i żadnej porażki, nawet żadnego straconego gola. Klaksvíkar Ítróttarfelag pokonali już mistrzów Węgier i przed rewanżem z mistrzem Szwecji wszystko może się jeszcze wydarzyć.

W środowy wieczór mistrzowie Wysp Owczych raz jeszcze zatrzymali zdecydowanie silniejszych rywali. Klaksvik zremisował 0:0 z BK Hacken i wciąż ma szansę na awans do 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Nie było łatwo wybronić wynik, zwłaszcza że tylko w pierwszej połowie Filip Trpcevski dwukrotnie strzelał gola dla Szwedów. Żaden nie został zaliczony – pierwszego anulowano po sygnalizacji liniowego, drugiego po weryfikacji VAR. Dwa razy był spalony.

Farerom trzeba oddać, że formacja defensywna trzymała się bardzo mocno, a dojście do strzału było dla szwedzkich Os prawie niemożliwe. W całym meczu Hacken tylko dwukrotnie strzelało w światło bramki. Niewiele zresztą brakowało, a w 72. minucie to Farerzy strzeliliby gola.

Statystyki meczu Klaksvik-Hacken
Statystyki meczu Klaksvik-HackenFlashscore

Jak przypomina magazyn "Futbol po skandynawsku", Hacken pozostaje faworytem dwumeczu, ale w rewanżu (2 sierpnia o 19:00) wciąż trzeba będzie jakoś przebić się przez mur Klaksviku. A próby skruszenia defensywy Farerzy umieją wykorzystać do kontrowania.

Przypomnijmy, że w 1. rundzie kwalifikacji Klaksvik sensacyjnie zremisował 0:0 u siebie z Ferencvarosem, by pokonać mistrzów Węgier aż 3:0 w Budapeszcie.

Wystarczy jednak zerknąć na wyniki Farerów z ostatnich edycji pucharów, by dostrzec, że nie ma w tym przypadku. Mówimy wszak o zespole, który pokonał 3:1 norweskie Bodo/Glimt czy aż 6:1 gruzińskie Dinamo Tbilisi.