Olympique Marsylia nie ma zarządu, teraz traci również trenera

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Olympique Marsylia nie ma zarządu, teraz traci również trenera
Marcelino już opuszcza OM
Marcelino już opuszcza OM
AFP
Marcelino García Toral nie jest już trenerem Olympique de Marseille. Pracował tam tylko niespełna 3 miesiące. Odchodzi w atmosferze rozczarowania, choć nie przegrał żadnego meczu ligowego. Wcześniej Olimpijczycy stracili zarząd, a wszystko to przed startem rozgrywek Ligi Europy w czwartkowy wieczór.

Jest to zatem niepokonany trener, który opuszcza Ligue 1. Marcelino García Toral zrezygnował ze stanowiska w Olympique de Marseille po upływie mniej niż jednej czwartej swojej kadencji. Wybór Asturyjczyka był przewidywalny, ale mimo to wydawał się dobry. Trener nie miał czasu na udoskonalenie swojego systemu i wdrożenia wszystkich metod, mimo że OM jest klubem, który oddał najwięcej strzałów w pięciu głównych ligach w pierwszych pięciu kolejkach ligowych (101 razy, ex aequo z Tottenhamem).

Ale poza aspektem taktycznym, to przede wszystkim odejście większości zarządu, w tym prezydenta klubu Pablo Longorii, przekonało go do opuszczenia Marsylii. Podobnie jak w przypadku Athletiku Bilbao, odchodzi równolegle z zespołem zarządzającym, który go zatrudnił. Klub wydał oświadczenie krótko po godzinie 14, aby ogłosić odejście:

"Nawiązując do opublikowanego wczoraj wieczorem oświadczenia dotyczącego zarządu, Olympique de Marseille uważa, że wydarzenia z 18 września nie pozwalają Marcelino i jego personelowi technicznemu na pełnienie roli, do której zostali zatrudnieni w dobrych warunkach.

W konsekwencji tej godnej ubolewania sytuacji, Marcelino i jego pracownicy nie będą kontynuować swojej misji w Olympique de Marseille.

W związku z zaistniałą sytuacją, cały klub jest niezwykle rozczarowany koniecznością odejścia trenera i sztabu technicznego, którzy przybyli do Marsylii dopiero 23 czerwca i byli w pełni oddani klubowi, z powodów pozasportowych".

Członek sztabu i tłumacz Pancho Abardonado oraz dyrektor sportowy David Friio zasiądą na ławce w Amsterdamie przeciwko Ajaxowi w czwartkowy wieczór (21:00). W tej chwili trudno jest przewidzieć, jak długo będą oni pełnić funkcję tymczasowych prowadzących zespół, biorąc pod uwagę, że Frank McCourt będzie musiał przebudować praktycznie całą strukturę organizacyjną Olympique.