Bayern pokonuje Liverpool w meczu towarzyskim w Singapurze, Premier League coraz bliżej

Bayern dwukrotnie pokonał Liverpool
Bayern dwukrotnie pokonał LiverpoolAFP
Oszałamiające trafienie Fransa Kratziga (20) w doliczonym czasie gry przypieczętowało zwycięstwo Bayernu Monachium w przedsezonowym meczu towarzyskim z Liverpoolem w Singapurze w środę, kiedy to mistrzowie ligi niemieckiej dwukrotnie wyszli na prowadzenie i wygrali 4:3.

Kratzig strzelił obok Alissona, gdy mecz wszedł w czas zatrzymania, aby rozstrzygnąć emocjonujące spotkanie przed tłumem prawie 50 000 fanów na Stadionie Narodowym.

Gol w ciągu dwóch minut Cody'ego Gakpo i główka Virgila van Dijka dały Anglikom dwa gole przewagi w pierwszej połowie, ale Bayern odrobił straty za sprawą Serge'a Gnabry'ego i Leroya Sane, wyrównując wynik przed przerwą.

Luis Diaz odzyskał prowadzenie dla Liverpoolu w połowie drugiej odsłony, zanim Josip Stanisic wyrównał na 3:3 w 80. minucie, a Kratzig zapewnił zwycięstwo Bayernowi w końcówce spotkania.

Liverpool pokonał Leicester City 4:0 na tym samym obiekcie w ostatnią niedzielę i zaskoczył mistrzów Niemiec bramką otwierającą wynik po 112 sekundach.

Gakpo rozegrał piłkę z Diogo Jotą na linii połowy boiska i wyprzedził obronę Bayernu, po czym strzelił obok Yanna Sommera pod poprzeczkę.

Bayern powinien był wyrównać w 10. minucie, ale Benjamin Pavard z pięciu metrów uderzył głową w mur, a następnie odbił piłkę nad poprzeczką.

W 28. minucie Liverpool podwyższył swoje prowadzenie za sprawą nowo mianowanego kapitana Van Dijka, który nie dał się zaskoczyć w polu karnym Bayernu i główkował po dośrodkowaniu Andy'ego Robertsona z prawej strony boiska.

Bayern zmniejszył deficyt pięć minut później, gdy piłka Kim Min-jae nad obroną Liverpoolu trafiła do Gnabry'ego, a ten prawą nogą pokonał Alissona.

Gnabry odegrał również dużą rolę w wyrównaniu Bayernu na trzy minuty przed przerwą.

Odbierając podanie z lewej flanki od Mathysa Tela, niemiecki skrzydłowy wbiegł w pole karne Liverpoolu, po czym wyłożył piłkę niepilnowanemu Sane, który umieścił ją w siatce.

Zmiennik Darwin Nunez powinien był przywrócić prowadzenie Liverpoolu na początku drugiej połowy, gdy główkował mając bramkę na wyciągnięcie ręki.

Na drugim końcu Jamal Musiala miał okazję z bliskiej odległości, ale został zablokowany przez czujnego Alissona.

Anglicy wyszli jednak na prowadzenie w 66. minucie po świetnej akcji Mohameda Salaha, który ściął z prawej flanki, a następnie podał piłkę do Diaza, który wykończył akcję.

Na 10 minut przed końcem, Bayern zaatakował.

Alisson świetnie wybronił potężny strzał głową Kratziga, ale odbita piłka trafiła do Stanisicia, który dobił ją z bliskiej odległości.

Następnie Nunez zmarnował kolejną szansę na zdobycie czwartego gola dla Liverpoolu po tym, jak otrzymał podanie od Diaza.

Kratzig ukarał rywali za zmarnowanie szansy, gdy zebrał długą piłkę od Matthijsa De Ligta doskonałym przyjęciem, po czym strzałem nie do zatrzymania pokonał Alissona.