Inter Miami rusza w pierwszą międzynarodową trasę z Lionelem Messim

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Inter Miami rusza w pierwszą międzynarodową trasę z Lionelem Messim
Inter Miami i Lionel Messi udadzą się do Chin
Inter Miami i Lionel Messi udadzą się do Chin
AFP
Inter Miami ogłosił, że na początku listopada klub uda się na swoje pierwsze zagraniczne tournée, konkretnie do Chin.

Drużyna rozegra dwa mecze towarzyskie z chińskimi klubami. 5 listopada, na Qingdao Youth Football Stadium, Inte spotka się z Qingdao Hainiu FC, a 8 listopada, w Phoenix Hill Sports Park, Messi i spółka zagrają przeciwko Chengdu Rongcheng.

Sezon MLS Interu Miami zakończy się w przyszłym tygodniu, ponieważ nie udało im się awansować do playoffów. Miami rozegra dwa ostatnie mecze z Charlotte FC w czwartek u siebie i w niedzielę na wyjeździe (odpowiednio od 2 w nocy i północy polskiego czasu).

Kierunek jest nieprzypadkowy. Popularność Messiego w Chinach jest trudna do przeszacowania, o czym idol przekonał się choćby w czerwcowym meczu pokazowym przeciwko Australii. Wtedy do Pekinu zjechali fani z całego kraju, a na wypełniony do ostatniego miejsca Workers Stadium dostali się tylko najbogatsi, gotowi wyłożyć po kilkaset dolarów za sparing.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dalszego rozszerzania globalnego zasięgu naszego klubu. Nasza drużyna zagra przed niesamowitymi fanami na całym świecie. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się naszą pasją, docierając do nowych odbiorców i wystawiając się na nowe miejsca, i nie możemy się doczekać, aby rozpocząć tę przygodę" - powiedział dyrektor Xavier Asensi.

"Skorzystamy z tej okazji, aby rozpocząć przygotowania do 2024 roku, starając się poprawić właśnie zakończony sezon i znaleźć lepszą drogę naprzód" - powiedział dyrektor sportowy Chris Henderson.