Dwie bramki Haalanda po 74 dniach bez trafienia, Manchester City wygrywa z Evertonem

Haaland był decydującym czynnikiem w zwycięstwie Manchesteru City.
Haaland był decydującym czynnikiem w zwycięstwie Manchesteru City.Profimedia
Piłkarze Manchesteru City wygrali u siebie z Evertonem 2:0 w sobotnim meczu 24. kolejki angielskiej Premier League i przynajmniej tymczasowo wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Manchester City dość powoli przebiał się przez defensywę Evertonu, a w pierwszej połowie zawodnicy Guardioli nie oddali celnego strzału - po raz pierwszy od sierpnia 2022 roku, kiedy grali z Crystal Palace. Słabszy moment został przerwany przez nikogo innego jak Erlinga Haalanda. W 71. minucie otworzył wynik po rzucie rożnym, zdobywając swoją pierwszą bramkę od 28 listopada, 74 dni później.

Następnie norweski napastnik dołożył kolejną bramkę ubezpieczenia z 16 strzałami jest już na szczycie tabeli strzelców Premier League. Haaland zdobył swoją 51. bramkę w 50. meczu w angielskiej ekstraklasie. The Citizens oddali w meczu tylko trzy celne strzały. Powracający po kontuzji De Bruyne asystował w sześciu z siedmiu rozegranych spotkań.

Mapa strzałów Manchesteru City
Mapa strzałów Manchesteru CityOpta/AFP

Obywatele wygrali we wszystkich rozgrywkach po raz dziesiąty z rzędu i wskoczyli na czoło tabeli, w której mają 52 punkty. O jeden więcej niż drugi Liverpool i o trzy więcej niż trzeci Arsenal. Wszystkie drużyny rozegrały identyczną liczbę 23 meczów.