Timber wrócił na boisko po poważnej kontuzji i ośmiu miesiącach strzelił pięknego gola

Timber doznał kontuzji w sierpniu podczas swojego debiutu w Premier League.
Timber doznał kontuzji w sierpniu podczas swojego debiutu w Premier League.Profimedia
Holenderski obrońca Jurriën Timber (22) doznał poważnej kontuzji więzadła krzyżowego przedniego w sierpniu i był wyłączony z gry do końca kwietnia. Po operacji jego rekonwalescencja trwała ponad osiem miesięcy.

Timber rozpoczął dla Arsenalu mecz o Tarczę Wspólnoty po swoim letnim przybyciu z Ajaxu za 40 milionów funtów i doznał kontuzji w swoim ligowym debiucie przeciwko Nottingham, opuszczając boisko po 49 minutach. Do gry wszedł dopiero w poniedziałek, w meczu Premier League U21 przeciwko Blackburn.

Holenderski defensywny wszechstronny zawodnik rozpoczął na lewej stronie obrony i potrzebował zaledwie ośmiu minut, aby otworzyć wynik wspaniałym strzałem z narożnika pola karnego w górny róg siatki. Mecz zakończył się remisem 2:2. Seniorska drużyna Arsenalu pokonała Chelsea we wtorkowy wieczór, Timber nie znalazł się w składzie na to spotkanie.

To, kiedy powróci na najwyższą scenę, pozostaje na razie pytaniem. Przed dołączeniem do londyńskiego klubu obrońca rozegrał łącznie 121 meczów dla Ajaxu i zdobył dwa tytuły ligowe. Zaliczył również 15 występów w reprezentacji narodowej Oranje.